etiler poyrazoğlu otomotiv
16 Eylül 2019 Pazartesi

Denizli’de 189 bin 541 öğrenci bugün karne alacak

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı bugün tamamlanıyor. Denizli’de ilk ve orta öğretimde 1120 okulda eğitim gören 189 bin 541 öğrenci karne alarak yaklaşık üç ay sürecek tatile giriyor. Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, öğrenci, öğretmen ve velilere seslenerek Denizli’de eğitimin ivmesini yükselttikleri için teşekkür etti. 

14-06-2019 11:06

Yaklaşık 9 ay süren 2019-2019 Eğitim Öğretim Yılı bugün son ders ziliyle tamamlanıyor. Bugün Denizli’de 1120 ilk ve orta öğretim kurumunda 189 bin 541 öğrenci karnelerini alarak uzun yaz tatiline başlayacak. İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, eğitim öğretim yılının tamamlanması nedeniyle yayınladığı mesajda, “2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla hedeflerimize bir adım daha yaklaşarak tamamladık. Yoğun geçen bir yılın ardından öğrencilerimiz hak ettikleri tatilde dinlenip, varsa eksikliklerini tamamlayıp, önümüzdeki eğitim öğretim yılına hazırlanacaklar.  Mezun olan öğrencilerimiz bir üst eğitim-öğretimde, devam edenler bir üst sınıfta amaçlarına ulaşmak ve geleceklerini inşa etmek için enerji depolayacaklar” dedi. 

Öğrencilere, velilere ve öğretmenlere ayrı ayrı seslenen Oğuz, karnelerin eğitim öğretim yılının değerlendirmesi olduğunu belirterek velilere, “Öğrencilerimizin gelişimlerini devam ettirebilmeleri için onları destekleyiniz. Sizlerin yol gösterici ve ufuk açıcı olmanız çocuklarımızı hedeflerine daha da yaklaştıracaktır. Çocuklarımızın başarılarına ortak olduğumuz gibi varsa bir başarısızlıkları onlara da ortak olmalıyız. Yapıcı ve özgüven arttırıcı bir tutumla onları desteklemek başarılarını arttıracağı gibi güçlüklerle mücadele edebilmelerine de katkı sağlayacaktır” tavsiyesinde bulundu. 

Öğrencilerden iyi bir tatil dönemi geçirmeleri isteyen ve kitap okumalarını öneren Oğuz, öğretmenlere de fedakar çalışmaları nedeniyle teşekkür etti. Haber Merkezi

 

   

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Denizli’de 189 bin 541 öğrenci bugün karne alacak
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör