etiler poyrazoğlu otomotiv
17 Şubat 2020 Pazartesi

Denizli’de 189 bin 541 öğrenci bugün ders başı yapıyor

Denizli’de yeni eğitim öğretim yılı bugün saat 09.30’da Gazi Okulu’nda Vali Hasan Karahan’ın da katılacağı törenle başlayacak. 1120 okulda 14 bin 458 öğretmen ve 189 bin 541 öğrenci ders başı yapacak.

09-09-2019 11:18

Denizli Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı’nın 1120 okul ve  10 bin 288 derslikte  189 bin 541 öğrenci  ve 14 bin 458 öğretmenle bugün başlayacağını söyledi. Yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını dileyen  Oğuz, “Yarınlarımızın teminatı olan evlatlarımızı; milli ve manevi değerlere bağlı, vatanını ve milletini seven, vatanına ve milletine hizmet etmek için birbirleriyle yarışan, iyi bir insan, iyi bir vatandaş ve sorumlu bireyler olarak yetiştirmek hepimizin en büyük vazifesidir. Sevgili öğrencilerimizin hak ettikleri güzel ortamlarda eğitim görmeleri; eğitim çalışanlarımızın en verimli ortamlarda çalışmaları bizim önceliğimizdir” dedi. 

Öğretmenlere seslenen Oğuz, “Çocuklarımız ve yarınlarımız değerlidir. Onları eleştirel ve geliştirici düşünen, iletişim becerileri gelişmiş, araştıran, sorgulayan, problem çözebilen, bilgi teknolojilerini kullanabilen, girişimci bireyler olarak yetiştirmek sizlerin asli görevidir. Çocuklarımızı okullarımızda ve sınıflarımızda sizlere emanet etmekten gurur duyuyor, bu eğitim öğretim yılının hep birlikte yeni mutluluk ve başarılara tanıklık edebileceğimiz güzel bir yıl olmasını diliyorum” diye konuştu.

Denizli Valisi Hasan Karahan da, yeni eğitim öğretim yılının başlaması nedeniyle bir mesaj yayınladı. Karahan mesajında, “Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ ün “Eğitimde feda edilecek tek bir fert yoktur” ifadesinin kılavuzluğunda cennet ülkemizin aydınlık yarınlarının, Aziz Milletimizin istikbalinin emanet edileceği çocuklarımızın ilim deryasına kulaç atacağı bir eğitim öğretim yılına daha başlamanın heyecanını yaşıyoruz.  Bugünün dünyasında yeterlilik ve güçlü temsil için nitelikli ve donanımlı insana ihtiyaç vardır. Çağın ruhunu doğru okumak ve insan kaynaklarımızı doğru yönlendirerek etkin kılabilmek için bilgece dokunuşlara ihtiyaç vardır. İşte okul sıralarındaki çocuklarımız ihtiyaç duyduğumuz nitelikli insan ve bilgelik profilinin kaynağını oluşturmaktadırlar. Ülkemizin her alanda daha da güçlü bir şekilde uluslararası alanda temsil edilmesi hiç kuşkusuz iyi yetişmiş insan gücüne bağlıdır. Bu da çocuklarımızın nitelikli bir eğitim almasıyla mümkündür”  ifadelerine yer verdi. 

Denizli’de yeni eğitim öğretim yılı bugün saat 09.30’da Gazi Okulu’nda Vali Karahan’ın da katılacağı törenle başlayacak. 

Osman Nuri BOYACI

 

 

 

 

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Denizli’de 189 bin 541 öğrenci bugün ders başı yapıyor
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör