Denizli Babafest’te buluştu

Denizli tekstilinin merkezi, tarihi dokusuyla dikkat çeken Babadağ, Babafest’le renkli bir hafta sonu yaşadı. Babadağ Seni Bekliyor mottosuyla gerçekleştirilen festivalde ilçenin tanıtımı yapıldı, yöresel ürünleri tanıtıldı. 

21-10-2019 11:00

Babadağ Seni Bekliyor mottosuyla  Babadağ Belediyesi ve Babadağlı Sanayici ve İş Adamları Derneği (BASİAD) ortaklığında gerçekleştirilen Babafest renkli görüntülerde sahne oldu. Festivalde Babadağ’ın yöresel lezzetleri  tanıtılırken aynı zamanda ilçede üretimi yapılan Babadağ salçası, erik ekşisi, kekik suyu, toz biber ve zeytinyağı  açılan stantlarda ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.  Festivale CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, Denizli  Milletvekili Teoman Sancar, Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek, İYİ Parti Denizli İl Başkanı Hasan Akgün ve İl Yönetimi de katıldı. 

Bu yıl ikinci kez düzenlenen Babafest’te festival alanı  Çarşı Meydanı’na kuruldu. Vatandaşların hem ürettiklerini tanıtıp pazara sunduğu festivale Babadağlı işadamları ve Denizlililer de yoğun ilgi gösterdi. Çocuklar için oyun gruplarının da kurulduğu festival alanında Babadağ’da üretilen tekstil ürünlerinin de tanıtımı yapıldı. Festivalde  Denizli’nin diğer ilçe belediyeleri de stant açıp  yöresel ürünlerini tanıttı. Merkezefendi Belediyesi, Bozkurt Belediyesi, Honaz Belediyesi, Serinhisar Belediyesi ve Nazilli Belediyesi ilçelerin özgün ürünlerinin tanıtımını yaptı. 

Festival kapsamında gerçekleştirilen mehteran gösterisi vatandaşlar tarafından çok beğenildi. Turizm konusunda önemli adımlar attıklarını söyleyen Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı, “Şu anki kalabalığa baktığımızda hedeflediğimiz gibi bir festival gerçekleştiğini görüyoruz. Bu vesileyle bütün misafirlerimize iyi eğlenceler ve bol satışlar diliyorum. Festivalin yapılmasında büyük katkı sunan BASİAD’a teşekkür ediyorum” dedi.

Haber Merkezi

 

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Denizli Babafest’te buluştu
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör