etiler poyrazoğlu otomotiv

Denizli Ar-Ge ve Tasarım Merkezi Üssü Oluyor

Denizli Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Sefa Gökalp, Bakanlık tarafından onaylanan 681 Ar-Ge  ve 102 Tasarım Merkezi’nden 27’sinin Denizli’de olduğunu açıkladı.

03-11-2017 18:26

 

Denizli Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Sefa Gökalp, yaptığı yazılı açıklamada, tekstil sektöründe faaliyet gösteren Nesa Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş.nin Tasarım Merkezi müracaatınınBilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızca onaylandığını açıkladı. . Böylece Türkiye’de 3 Kasım 2017 itibariyle Bakanlık  tarafından onaylanan 681 Ar-Ge Merkezi ve 102 Tasarım Merkezi’nden 6 Ar-Ge Merkezi’nin ve 21 Tasarım Merkezi’nin Denizli’de bulunduğunu dikkat çeken Gökalp açıklamasında, “ Türkiye’de 13 ilde 22 sektörde Tasarım Merkezi belgesine sahip olan işletme faaliyette olup İlimiz en çok Tasarım Merkezi olan 2. İl konumunda” dedi.

Gökalp Denizli’de 6 Ar-Ge Merkezi’nde 192 Ar-Ge personeli çalıştığını ve  bu merkezlerde 2017 yılında 16 projenin başarıyla tamamlandığını, 48 projenin ise  devam ettiğini açıkladı.

Ayrıca Denizli’de faaliyet gösteren 21 Tasarım Merkezi’nde 301 tasarım personeli çalıştığını ve bu merkezlerde 2017 yılında 87 proje başarıyla tamamlandığını, 86 projenin devam ettiğini açıklayan Gökalp açıklamasında, “Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği Planlama ve Geliştirme Kurulu (KÜSİ) kapsamında Ar-Ge ve Tasarım Merkezlerini artırma çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor” dedi.

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Denizli Ar-Ge ve Tasarım Merkezi Üssü Oluyor
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör