etiler poyrazoğlu otomotiv
26 Ağustos 2019 Pazartesi

Denizli, 2023’e ‘Beceri Atölyeleri’ ile hazırlanıyor

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, 2023 Eğitim Vizyonu tanıtım toplantılarına ilk Bozkurt ilçesinden başladı. Oğuz, “2023 hedefleri doğrultusunda temel eğitim kurumlarımızda çocuklarımızın düşünsel, duygusal ve fiziksel ihtiyaçlarını destekleyen ”tasarım-beceri, atölyeleri” kurulacak ve ulusal standartları oluşturulacaktır” dedi.

13-02-2019 16:12

Tanıtım toplantısı bitiminde İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Bozkurt’ta bulunan çeşitli kademelerdeki okulları ziyaret etti.

Denizli’nin 2023 Vizyonuna topyekûn hazırlandığını belirten Müdür Oğuz, “23 Ekim’de kamuoyuyla paylaşılan ‘2023 Eğitim Vizyonu’ ile eğitim sistemimiz içinde yer alan temel bileşenler başlıklar halinde yeni hedeflere kapı aralamıştır. Denizli genelinde 2023 hedefleri doğrultusunda temel eğitim kurumlarımızda çocuklarımızın düşünsel, duygusal ve fiziksel ihtiyaçlarını destekleyen ‘tasarım-beceri, atölyeleri’ kurulacak ve ulusal standartları oluşturulacaktır. Bozkurt ilçesindeki okullarımızı ziyaret ettik. Ziyaretimizde 2023 Vizyonu çalışmaları kapsamında Bozkurt ilçemizdeki tüm okullarımızda yapılan yenilenme çalışmalarını yerinde gördük. Bozkurt ilçemizde okullarımızda öğrencilerimizin müzik becerilerinin geliştirilmesine yönelik müzik atölyesi kuruldu. Müzik Atölyesinde öğrencilerimiz gerek müzik derslerinde gerekse ders dışı zamanlarında burada müziğe olan ilgilerini beceriye dönüştürme imkânı bulmaktadır. Okullarımızın sahip olduğu tasarım-beceri atölyelerinden bir diğeri de resim atölyesidir. Bu atölyelerde de görsel sanatlara ilgisi ve yeteneği olan çocuklarımız yeteneklerini geliştirme imkânı bulmaktadırlar” dedi. Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Denizli, 2023’e ‘Beceri Atölyeleri’ ile hazırlanıyor
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör