etiler poyrazoğlu otomotiv

DEGİAD’ın yeni başkanı Urhan

Denizli Genç İşadamları Derneği'nin renkli bir kampanya dönemine sahne olan 27. Seçimli Olağanüstü Genel Kurulu’nda Hakan Urhan, rakibi Esra Kasapoğlu Ünlü’yü  geride bırakarak derneğin 14. Başkanı oldu. Urhan, geçerli oyların 158’in alırken, Esra Ünlü Kasapoğlu ve ekibine 123 oy çıktı. 

15-09-2018 10:47

Kısa adı DEGİAD olan Denizli Genç İşadamları Derneği’nin 27. Seçimli Olağanüstü Genel Kurulu, Anemon Otel’de yapıldı.  Yaklaşık iki ay süren renkli bir kampanya dönemine sahne olan derneğin başkanlığı için Esre Kasapoğlu Ünlü ve Hakan Urhan yarıştı. Derneğin eski başkanlarının da katıldığı genel kurulda başkan adayları ve ekipleri üyelerden destek alabilmek için genel kurul boyunca çalışmalarını sürdürdü. 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan genel kurulda Divan Başkanlığına Bekir Urganlıoğlu seçildi. Yeniden aday olmayan Başkan Melek Sözkesen açılış konuşmasında , vaatlerinin çoğunu gerçekleştirdiklerini  söyledi. Kentin sorunlarıyla yakından ilgilendiklerini belirten Sözkesen, “Denizlimizin, üyelerimizin sorunlarını gündeme taşıdık. Açıklamalarımızı  anlık öfkeyle değil, memleket sevgisini üstün tutarak gerçekleştirdik, net olarak ortaya koyduk” dedi.

Başkan adaylarından Hakan Urhan, DEGİAD’a üyelerin aidiyet duygusunun azalması nedeniyle aday olduğunu  söyledi. Urhan, “DEGİAD ne iş yapar sorusunu sesli olarak dile getirdim. Arkadaşlar ile bir araya geldik ve benzer şikayetler olduğunu gördük. DEGİAD, kendi içine kapanmış, belirli bir zümreyle kendi içinde faaliyetler ve  sosyal aktiviteler düzenleyen kulüp havasına girmiştir. Bu üzücü bir durum. Bunlardan şikayet eden  arkadaşlarımla birlikte elimizi taşın altına koymaya karar verdik. Sizlere dokunan yönetim olacağız” dedi. Aslı Kasapoğlu Ünlü de derneğin her aşamasında görev yaptığını ve gelecek dönem hizmetleri sürdürmek istediğini belirterek, “Birlikte büyüyen ve gelişen DEGİAD için çalışacağız. DEGİAD Akademi’yi kuracağız, üyelerimiz aktif olarak işin içinde olacak. Ekim ayında faaliyete geçecek akademinin programı hazır. Üniversite ile işbirliği içinde olacağız. Sektör komiteleri kurarak nitelikli istihdama sağlayacağız. Sportif, kültürel ve sanatsal aktivitelerimiz olacak” dedi. 

Adayların konuşmalarının ardından seçimlere geçildi.  Aslı Kasapoğlu Ünlü, oyunu çocukları Artun ve Can ile birlikte kullandı. Genel kurula 339 üyeden 282’si katıldı, bir oy geçersiz sayıldı. Geçerli oyların 158’ini alan Hakan Urhan,  DEGİAD’ın yeni başkanı oldu. Aslı Kasapoğlu Ünlü ise 123 oy aldı. Yönetim Kurulu Hakan Urhan başkanlığında Ahmet Nuri Erikoğlu, Cahide Fenli Akman, Cengizhan Öztürk, Cevat Fahri Bermant, Cihan Emre İnceoğlu, Emel Demir, Emin Terzioğlu, Fatih Kundak, Güliz Kelleci, Halit Coza, Hasan Demir, Mehmet Çakmak, Mehmet Erişkin, Mehmet Güney, Serdar Dinç ve Sinan Salgar’dan oluştu. 

Osman Nuri BOYACI

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - DEGİAD’ın yeni başkanı Urhan
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör