poyrazoğlu otomotiv
23 Mayıs 2019 Perşembe

DEGİAD, elektrikte indirim istedi

Denizli Genç İşadamları Derneği (DEGİAD) Başkanı Hakan Urhan, dövizdeki dalgalanmanın ardından yükselen elektrik fiyatlarının sanayi ve iş dünyasında mağduriyet oluşturduğunu belirterek, elektrik fiyatlarında indirime gidilmesini istedi.

30-11-2018 16:12

Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan DEGİAD Başkanı Hakan Urhan, elektrikte indirimin iş dünyası için hayati önem arz ettiğini vurgulayarak, “2018 yılı içerisinde yaşanan ani döviz artışlarından kaynaklı yükselen elektrik fiyatları, sanayici ve üreticimizin maliyetlerini büyük oranda artırmıştır. Çoğu işletme ve üreticimiz bu yüksek maliyetlerden dolayı rekabet ettiği piyasalarda fiyat tutturmakta zorlanmakta ve hatta mali sıkıntı içerisine girmektedir. Son döviz kurlarında yaşanan normalleşme elektrik fiyatlarında yapılacak bir indirim beklentisini de beraberinde getirmiştir” dedi. 

Genç işadamları olarak elektrik fiyatlarının düşürülmesini istediklerini vurgulayan Urhan, “DEGİAD olarak yetkililer ve hükümete çağrımız  esnaf ve üreticimizin üzerindeki bu maliyet kaleminde indirim yapılması yönündedir. Elektrik fiyatlarında yapılacak olan indirimin, enflasyonla yapılan mücadelede arz ettiği de bir gerçektir” diye konuştu.
Haber Merkezi
 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - DEGİAD, elektrikte indirim istedi
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör