etiler poyrazoğlu otomotiv
23 Eylül 2018 Pazar

DDH’ya “Bebek Dostu Hastane” unvanı 

Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne bağlı Denizli Devlet Hastanesi’ne (DDH), Bebek Dostu Hastane unvanı verildi. 

06-10-2017 19:21

Denizli bir bebek dostu unvanına sahip hastaneye daha kavuştu. Servergazi, Acıpayam, Tavas ve Çivril Devlet Hastanelerinden sonra şimdi de Sağlık Bakanlığı tarafından anne sütünün özendirilmesi ve annelere emzirme konusunda doğru alışkanlıkların kazandırılması konusunda yapılan çalışmalar sonucu Denizli Devlet Hastanesi’ne de Bebek Dostu Hastane unvanı verildi. 

Hastanede düzenlenen törene katılan Vali Yardımcısı  Ali Cergibozan, Denizli Devlet Hastanesi Yöneticisi Uz. Dr. Mehmet Erkaleli’ye, Bebek Dostu Hastane plaketini verdi.  Cergibozan yaptığı konuşmada bu tür başarıların bir ekip işi olduğunu ve Denizli Devlet Hastanesi’nde de ekip ruhunu gördüğünü belirterek, Bebek Dostu Hastane unvanının kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.  Törenden sonra Vali Yardımcısı Ali Cergibozan, beraberindeki heyetle birlikte Kadın Doğum Servisi’ni ziyaret etti ve doğum yapan annelere çeşitli hediyeler verdi.

“ÇALIŞMALARIMIZIN MÜKAFATI”

Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uz. Dr. Berna Öztürk birliğe bağlı hastanelerde anne sütünü teşvik etmek, emzirmenin önemine vurgu yapmak adına çalışmalar yürütüldüğünü Bebek Dostu Hastanelerin de bu çalışmaların bir mükafatı olduğunu söyledi. Öztürk: “Ülkemizde 1991 yılından beri anne ve çocuk sağlığı hizmetleri kapsamında çocuk sağlığının korunması, hastalıkların azaltılması, ölümlerin önlenmesi amacıyla diğer çocuk sağlığı programlarıyla birlikte Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı yürütülmektedir. Bu program çerçevesinde tüm Türkiye’de gebelik döneminden başlanarak annelere ilk 6 ay sadece anne sütü, sonrasında da uygun tamamlayıcı beslenme ile beraber 2 yaş ve ötesine kadar bebeğini emzirmesi öğütlenmektedir. Aynı zamanda uzmanlarca oluşturulan güncellenmiş eğitim protokolü dâhilinde eğitilmiş sağlık personeli ile gebeliklerinden itibaren anne adaylarını anne sütü ve emzirme konusunda bilgilendiren, doğumdan hemen sonra annelere bebeklerini nasıl emzirecekleri konusunda yardımcı olan hastanelerimiz ‘Bebek Dostu Hastane’ unvanı almaktadır. Bu kapsamda Denizli Devlet Hastanesi de Bebek Dostu Hastane unvanını almaya hak kazandı. Denizli Devlet Hastanesi Yönetimine ve bu unvanın alınmasında emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum” dedi.  

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - DDH’ya “Bebek Dostu Hastane” unvanı 
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör