poyrazoğlu otomotiv etiler

DDH Onkoloji Merkezi’ne ödül

İnterdisipliner Onkoloji Derneği tarafından düzenlenen Gençlerle Onkolojiye Bakış Kongresi’nde Denizli Devlet Hastanesi Onkoloji Merkezi, kanserli hastalara yönelik yapılan 76 çalışma arasından sıyrılarak En İyi Çalışma Ödülü’nü kazandı.

23-02-2018 16:54

Onkoloji alanında yaşanan gelişmeleri takip etmek ve bu gelişmelerin uygulama alanındaki etkilerini görmek adına İnterdisipliner Onkoloji Derneği tarafından Antalya’da kongre gerçekleştirildi.

Kongreye “Liyofilize Toz ve Konsantre Sıvı Form Okzaliplatin Müstahzarlarının Maruziyet Süresi ve Farmakoekonomik Bakımdan Karşılaştırılması” adlı çalışmayla katılan Denizli Devlet Hastanesi  ekibi 76 çalışma arasından En İyi Çalışma ödülüne layık görüldü.

Denizli Devlet Hastanesi eczacısı Metin Deniz Karakoç, Denizli’ye ödülle dönmekten mutluluk duyduklarını belirterek,  “Kanser tedavisinde erken teşhis ve doğru tedavi planının belirlenmesi ne kadar önemli ise hastaya uygulanması düşünülen kanser ilaçların akılcı şekilde temin edilmesi ve doğru şekilde hazırlanması da aynı derecede önem arz etmektedir. Toksik özellikteki bu ilaçların çevre ve çalışan sağlığına olumsuz etkilerini azaltacak tedbirlerin alınması, bu planlamaların asgari maliyetle yapılması gerekmektedir. Bu nedenlerle Denizli Devlet Hastanesi Onkoloji Merkezi’nde medikal onkolog arkadaşlarla birlikte kalın barsak ve rektum kanserli hastaların tedavisinde sıklıkla kullandığımız okzaliplatin etken maddeli ilaçların hazırlama süreçlerinde meydana gelen potansiyel maruziyet süresi ve piyasadaki farklı tipteki ilaçlar arasındaki fiyat/verimlilik kriterlerini değerlendirdiğimiz bir çalışma yaptık. Kongrede çalışmamızı katılımcılara sunduk ve kongre sonunda da En İyi Çalışma Ödülü’ne layık görüldük” dedi. 
Haber Merkezi   
 
 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - DDH Onkoloji Merkezi’ne ödül
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör