etiler poyrazoğlu otomotiv
21 Ağustos 2019 Çarşamba

DDH’da yeni klinik açıldı

Denizli Devlet Hastanesi’ne kanser hastalarını ilgilendiren önemli bir yan dal kliniği açıldı. Jinekolojik Onkoloji Kliniğinde, yumurtalık, rahim, rahim ağzı, vajina, vulva gibi özellikli organların kanser ameliyatları yapılabilecek. 

14-05-2019 11:22

Denizli Devlet Hastanesi’ne  Jinekolojik Onkoloji Uzmanı olarak atanan Op. Dr. Muzaffer Seyhan Çıkman, jinekolojik onkolojinin kadın hastalıkları ve doğum bölümü içinde kanser ameliyatları ile ilgilenen özelleşmiş bir bilim dalı olduğunu belirterek burada hastalar için en uygun tedavi seçeneklerini multidisipliner olarak değerlendirip hastaya uygun olan cerrahi tedavi sürecini uygulayacaklarını söyledi. 

Çıkman,“Kadın üreme organları yumurtalıklar, rahim, döllenmiş olan yumurtayı taşımaya yarayan tüpler, vajen ve vajen girişini sınırlayan vulva'dır. Kadın üreme organlarında görülen kanserler, jinekolojik kanserler olarak adlandırılır. Bu organlardan kaynaklanan kanserleri inceleyen bilim dalı ise jinekolojik onkolojidir. Bu organların kanserlerinin tespit edildiği hastalar, kadın doğum hekimlerince değerlendirilerek kanser riski saptanan hastalar ve ulusal kanser taraması kapsamında veya diğer sağlık kuruluşlarında rahim ağzından elde edilen anormal HPV ve/veya smear sonuçları ile gelen hastalar randevu almadan Jinekolojik Onkoloji Kliniğimize direk başvurabilecekler. Burada hastane şartları dahilinde radyoloji, patoloji, medikal onkoloji, radyasyon onkoloji, cerrahi onkoloji, gastroenterolojik cerrahi, genel cerrahi, üroloji, kalp damar cerrahisi bölümlerinin yardımları ile uygun tanı, tedavi ve takip hizmetleri verilebilecek” şeklinde konuştu.

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - DDH’da yeni klinik açıldı
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör