etiler poyrazoğlu otomotiv
19 Haziran 2019 Çarşamba

DDH’da kanser ameliyatları yapılabilecek 

Denizli Devlet Hastanesi’nde hizmete giren Cerrahi Onkoloji Kliniği’nde karaciğer, safra kesesi, pankreas, mide, kalın bağırsak, yemek borusu, meme ve ince bağırsak gibi özellikli kanser ameliyatları yapılabilecek.

04-01-2019 12:28

Kemoterapi, Radyoterapi, Nükleer Tıp, Radyoaktif İyot Merkezi gibi kanser tanı ve tedavisinde önemli yer tutan merkezleri bünyesinde barındıran Denizli Devlet Hastanesi’nde Cerrahi Onkoloji ve Gastroenteroloji Cerrahi uzmanıyla birlikte multidisipliner yaklaşım isteyen özellikli ameliyatlar da yapılabilecek. 

Denizli Devlet Hastanesi’ne cerrahi onkoloji uzmanı olarak atanan Op. Dr. Ogün Aydoğan cerrahi onkolojinin kanser ameliyatları ile ilgilenen spesifik bir bilim dalı olduğunu belirterek, “Kanser tedavisi birçok uzmanlık dalının işbirliği içerisinde doğru ve zamanında tanıyla geciktirilmeden tedaviyi gerektirir. Kanserli bölgenin ameliyat edilerek tedavi edilmesinde rol alan cerrahi onkoloji, tanı ve tedavinin diğer alanlarında da önemli paya sahiptir. Cerrahi tedavide amaç erken evre hastalarda tümör dokusu kalmayacak ölçüde cerrahi yapılmasıdır. Denizli Devlet Hastanesi’nde meme, mide, yemek borusu, ince barsak, kolorektal, karaciğer, safra kesesi, pankreas, tiroid, yumuşak doku, cilt kanseri gibi ameliyatları kapalı ve açık cerrahi yöntemlerle yapacağız” dedi. 

Gastroenteroloji Cerrahi  Uzmanı Dr. Esin Şair ise,  “Bölümümüzde yemek borusu hastalıkları, mide ve 12 parmak bağırsağı hastalıkları, ince ve kalın bağırsak hastalıkları, karaciğer, pankreas, safra kesesi, safra yolları hastalıkları uzmanlarınca değerlendirilip tedavi edilmektedir. Kanser tanısı konan hastaların takip ve tedavileri ilgili branşların uzmanlarının oluşturduğu konseyce değerlendirilmekte, gastroenteroloji cerrahisine ihtiyaç duyulan hastaların ameliyat öncesi veya sonrası onkolojik takip ve tedavileri düzenlenmektedir” diye konuştu.   Haber Merkezi 

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - DDH’da kanser ameliyatları yapılabilecek 
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör