poyrazoğlu otomotiv etiler

Daha güçlü oda için aday oldular

Denizli Tabip Odası, 14 Nisan Cumartesi günü genel kuruluna, 15 Nisan Pazar günü ise seçimlere gidiyor.  Dr. Meral Alten’in Çağdaş Hekimler Grubu ile Demokratik Katılım Grubu’nun yarışacağı seçimler çarşaf liste ile gerçekleştirilecek.  Demokratik Katılım Grubu, Denizli  Gazeteciler Cemiyeti İlyas Haytan Salonu’nda  basın toplantısı düzenledi. 

14-04-2018 11:30

Demokratik Katılım Grubu adına aday olma gerekçelerini anlatan Doç.Dr.Murat Kutlu, kadın hekimlerin çoğunlukta olduğu ekiple yönetime talip olduklarını söyledi. Hekimlerin her zaman yanında olacak etkin, demokratik, katılımcı, güçlü bir Tabip Odası oluşturmak için aday olduklarını belirten Kutlu, “Özel ve kamu hastaneleri ile acil servisler, aile sağlığı merkezleri, işyerleri gibi hekimlerin görev yaptığı her kurumda yaşanmakta olan sorunların çözümü, sağlık alanında yaygınlaşan şiddeti durdurmak için yönetime talibiz. Sağlığın piyasalaşmasına, ticarileşmesine, istismar edilmesine engel olmak ve halkımızın doğru, bilimsel, güncel tanı ve tedavi yöntemlerine ulaşmasına hizmet etmek akılcı ilaç kullanımına destek olmak için adayız” dedi. 

 Katkı paylarıyla sürdürülen sağlık hizmeti yerine herkesin eşit, nitelikli, ulaşılabilir, kaynağı bütçeden karşılanan bir sağlık hizmetine i ulaşma hakkı olduğunu belirten Kutlu, “Doğasının tahrip edilmediği, halkının sağlıklı beslenebildiği, çocukların laik, demokratik, adil ve barışçıl bir sistem içinde bir arada büyüdüğü bir Türkiye için adayız” diye konuştu. 

Daha güçlü bir oda

Denizli Tabip Odası’na katılımın az olmasını da eleştiren Doç.Dr. Murat  Kutlu, “Denizli Tabip Odası’nın üye sayısı 1000 rakamı ile ifade ediliyor.  PAÜ Hastanelerinde görevli asistanlar, araştırma görevlileri ve  çok sayıda hekim odaya üye değil. Ayrıca kamuda görev yapan doktorların da çoğunun üye olmadığını biliyoruz. Biz katılımcı bir yönetim istiyoruz. Ve üye sayımızı artırmak için yönetime adayız” diye konuştu.

Demokratik Katılım Grubu’nun listesinde ilk sırada bulunan Dr. Sefa Gez’in katılamadığı toplantıya, Yönetim Kurulu adayları ile aralarında Prof.Dr. Esat Adıgüzel’inde bulunduğu Onur Kurulu adayları, TTB Büyük Kongre Delege adayları katıldı.

Şengül BOZ 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Daha güçlü oda için aday oldular
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör