etiler poyrazoğlu otomotiv
20 Haziran 2019 Perşembe

Cuma namazı boş arazilerde kılındı 

Acıpayam’da meydana gelen ve yıkıma neden olan 5.5 büyüklüğünde depremin ardından camileri zarar gören mahalle sakinleri cuma namazını boş arazilere serdikleri hasır ve halılar üzerine kıldı. Camilerin imam hatipleri ise cuma hutbesini çıktıkları sandalyeler üzerinde verdi. 

23-03-2019 10:49

20 Mart Çarşamba günü meydana gelen 5.5 büyüklüğünden depremin ardından Acıpayam ilçesi sakinleri yaralarını sarmaya devam ediyor. İlçede 30 ev yıkılırken, Karahöyük, Oğuz ve Ucarı Mahallerindeki camilerin bazılarının minareleri yıkıldı bazılarında da çatlaklar oluşarak hasarlı konuma geldi. Cemaat, yaklaşık yarım saat süren cuma namazında meydana gelebilecek bir artçı depremden dolayı namazları boş arazilerde kıldı. 

Depremden dolayı hasar gören Karahöyük Mahalle Cami İmam Hatibi Mehmet Özdemir, cuma namazını mahalle girişinde çamlık diye adlandırılan boş arazide kıldırdı. Özdemir, artçı şokların devam ettiği ilçede cuma namazını, namazın bozulmaması ve kimsenin tedirgin olmaması için dışarıda kılma kararı aldıklarını ifade etti. Özdemir verdiği hutbede depremin Allah’tan gelen bir afet olduğunu söyleyerek özellikle hasar gören binalara, evlere vatandaşların girmemelerini, can güvenliklerini düşünmelerini istedi.  Hutbenin ardından cuma namazı kılındı.

Artçı depremler sürüyor

Acıpayam’da artçı depremler sürüyor. İlçede dün saat 11.20’de  3.9 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi. Yerin 5 kilometre derinliğinde meydana gelen deprem korkuya neden oldu, can ve mal kaybı yaşanmadı.

İHA

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Cuma namazı boş arazilerde kılındı 
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör