etiler poyrazoğlu otomotiv
20 Ağustos 2018 Pazartesi

Cüceloğlu öğretmenlerle buluştu

Milli Eğitim Bakanlığı himayesinde, YGA’nın (Young Guru Academy) ortaklığı ile Bilim Seferberliği kapsamında ünlü yazar ve psikolog Prof. Dr. Doğan Cüceloğlu öğretmenlerle buluştu.

24-05-2018 18:13

Merkezefendi Hayırseverler Ortaokulu’nda gerçekleştirilen ve Prof. Dr. Doğan Cüceloğlu’nun konuşmacı olduğu seminere; Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü Eğitim Ortamlarının ve Öğrenme Süreçlerinin Geliştirilmesi Daire Başkanı Mücahit Akgün, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Şube Müdürü Mustafa Vural, pilot olarak seçilen okulların müdürleri, bilişim teknolojileri ile fen ve teknoloji öğretmenlerinden oluşan 300 öğretmen katıldı.
Ünlü yazar ve psikolog aynı zamanda YGA Danışma Kurulu Üyesi olan Prof. Dr. Doğan Cüceloğlu, sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki oturumda öğretmenlere   çocuklara bilimsel bakış açısı kazandırmak, bilimi sevdirmek ve sağlıklı öğretmen - öğrenci ilişkisi  konularında seminer verdi. 
Anlamlı bir çalışma için Denizli’de bulunmaktan çok mutlu olduğunu belirten Prof. Dr. Doğan Cüceloğlu,  “ Bilim Seferberliği Projesini çok önemsiyorum. Bu projede  çocuklarımızın yapamam diye düşündükleri bilim ve teknolojiyi öyle yakınlaştırıyor ve kolaylaştırıyor ki çocukların içinde saklı olan özgüveni ortaya çıkarıyor” dedi. 
Seminer sonunda İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz,  Prof. Dr. Doğan Cüceloğlu’ya Denizli’nin simgesi horoz biblosu ve çiçek vererek teşekkür etti.
Haber Merkezi
 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Cüceloğlu öğretmenlerle buluştu
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör