etiler poyrazoğlu otomotiv
21 Ağustos 2019 Çarşamba

Çok özel ve anlamlı sergi

Denizli Devlet ve Servergazi Devlet Hastanesi Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’nde tedavi gören danışanlar  tarafından hazırlanan çalışmaların yer aldığı resim ve el sanatları sergisi Pamukkale Belediyesi Semt Polikliniği’nde düzenlenen törenle açıldı.

20-04-2019 10:32

Pamukkale Belediyesi Semt Polikliniği’nde düzenlenen sergi açılışına Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk, Merkezefendi Halk Eğitim Merkezi Müdürü Turan Genç, hastane yöneticileri, Toplum Ruh Sağlığı Merkezi çalışanları ve danışanları katıldı. 

Protokol üyeleri tarafından kurdele kesilmesiyle açılan sergide Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu,  Toplum Ruh Sağlığı Merkezlerinde yürütülen çalışmalar hakkında Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk ve merkez çalışanlarından bilgi aldı. Danışanlar tarafından hazırlanan resim, yağlı boyamalar, takı, mumluk ve el örgüsü ürünlere hayran kalan Uslu; “ Toplum Ruh Sağlığı Merkezi danışanlarının sosyal aktivitelerle toplum içinde yer alması tedavilerinin bir parçası olması açısından son derece önemlidir. Bugün açılan sergide danışanların yapmış olduğu el işi ürünler, resimler tedavi süreçlerinin olumlu geçtiğini göstermiştir. Hepinizin eline, emeğine sağlık” dedi. 

İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk iki merkezde toplam 1483 aktif kayıtlı hasta bulunduğunu, merkezlerde ağır ruhsal bozukluğu olan hastaların güçlendirilmesi ve yeniden topluma kazandırılması için çalışmaların yürütüldüğünü ifade etti. Öztürk,  “TRSM’lerde ağır ruhsal problemi olan hastalara toplum temelli ruh sağlığı modeli çerçevesinde psikososyal destek hizmeti verilmektedir. Merkezlerimizde hastaların takip ve tedavilerinin yürütülmesi planlanarak, gerektiğinde evde de takip ve tedaviyle hasta-aile eğitimi yapılmaktadır. Gezici ekiplerimizle danışanlar evinde ziyaret edilerek tespit ve yönlendirmeler yapılmaktadır. Yine hastalarımızı topluma kazandırmak, mesleki, ailesel işlevlerini sürdürmek ve üretkenliklerini arttırmak adına Halk Eğitim Merkezinden gelen resim, beden eğitimi, folklor, el sanatları hocalarımız merkeze gelerek hastalarımızla çalışmalar yürütmektedir” diye konuştu.

Haber Merkezi

 

 

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Çok özel ve anlamlı sergi
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör