poyrazoğlu otomotiv
25 Mayıs 2019 Cumartesi

Çocukluğundaki kaynağı  30 yıl sonra buldu

Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, doğduğu Dağmarmara Mahallesi yakınında çobanlık yıllarında su içtiği ama günümüzde kullanılmayan kaynak suyunu 30 yıl sonra kepçeyle buldu.

13-06-2018 11:41

Çal Belediyesi, Dağmarmara yakınındaki Soğuksu Mevkii’nde piknik alanı çalışması başlattı. Çalışmaları yerinde incelemeye giden Başkan Fethi Akcan, çocukluğunda bu bölgede keçi otlattığını, ne zaman yapıldığı belli olmayan ve günümüzde kullanılmayan taş çeşmenin sol tarafından su çıktığını söyledi.  Mahalle sakinleri, artık böyle bir suyun çıkmadığını belirtti. 

Bunun üzerine çalışmakta olan kepçe operatörünü yanına çağıran Başkan Akcan, çeşmenin sol tarafının kazılmasını istedi. Toprak 70 santimetre kazıldığında, insan bileği kalınlığında akan doğal su kaynağı ortaya çıktı.

Akcan çok mutlu 

Başkan Akcan, “Çocukluğumuzda ve gençliğe ilk adım attığımız yıllarda içtiğimiz suyu bulmak mutluluk verici. Su kaynağı yön değiştirmiş ve yer altındaki bir çatlağa akıyormuş. Bu nedenle de yüzeye 30 yıldır çıkmıyordu. Suyu bulduk. Var olan kaynak suyu ile birlikte piknik alanı su bakımından daha zengin hale geldi. 600 yıllık çınar ağacının olduğu ve coğrafi konum itibariyle Karadeniz yaylalarını aratmayan, Dağmarmara-Gözler Yolu üzerinde Soğuksu mevkisine yapacağımız piknik alanı bölge insanına bayram hediyesi olacak” diye konuştu. 

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Çocukluğundaki kaynağı  30 yıl sonra buldu
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör