poyrazoğlu otomotiv etiler
30 Mayıs 2020 Cumartesi

Çocukların sağlığı güvenli ellerde

Denizli Devlet Hastanesi, çocuk sağlığı ve hastalıkları alanında güçlü hekim kadrosuyla hizmet veriyor. Çocuk polikliniklerinde günde 850, çocuk acilde ise günde 400 çocuk muayene edilip, sağlığına kavuşturuluyor.

18-09-2019 12:22

Denizli Devlet Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanlarının yanı sıra Çocuk Enfeksiyon, Çocuk Endokrinoloji, Çocuk Nefroloji, Çocuk Nöroloji, Çocuk Cerrahisi, Çocuk Hematoloji, Çocuk  Kalp Damar Cerrahisi, Çocuk Kardiyolojisi, Çocuk Psikiyatri, Çocuk Yenidoğan Yoğun Bakım ile Çocuk Yoğun Bakım Ünitelerinde hekimler tarafından çocuk hastaların takip ve tedavileri yapılıyor. 

İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk,  geleceğimizin teminatı çocukların sağlığı için Denizli Devlet Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümünde uzman hekim kadrosu ve yandal branşlarla hizmet verdiklerini söyledi. Hastanenin çocuk hastalıkları konusunda güçle bir kadroya sahip olduğunu söyleyen Öztürk,  “ Denizli Devlet Hastanemizde Çocuk Enfeksiyon, Endokrinoloji, Nefroloji, Nöroloji, Hematoloji, Kardiyoloji, Kalp Damar Cerrahi, Psikiyatri gibi çocuk yan dal branşlarımızda tetkik ve tedavi yapılabilmektedir. Çocuk polikliniklerinde 850, Çocuk Acil Servisimizde de 400 olmak üzere günlük ortalama 1250 çocuğumuz muayene olmaktadır. Yine hastane bünyemizde bulunan 1500 gramın altında erken doğan, kalıtımsal sağlık sorunu olan doğal şartlarda ölüm riski bulunan bebeklerin yaşaması noktasında da 30 yataklı Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitemiz devreye girmektedir. Türkiye’de çok az kamu hastanesinde bulunan  Çocuk Yoğun Bakım Ünitemizde de  bilinci kapalı olan, solunum yetmezliği bulunan, genel sağlık durumu kötü olan çocuklar tedavi edilmektedir. Denizli Devlet Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları bölümünde anne karnından 18 yaşına dolduruncaya kadar çocukların her türlü tetkik ve tedavisi yapılabilmektedir” dedi. Haber Merkezi

                                                                                                   

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Çocukların sağlığı güvenli ellerde
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör