etiler poyrazoğlu otomotiv
21 Ağustos 2019 Çarşamba

Çocuklar klasik müzikle tanıştı

Denizli Sanayi Odası bünyesinde faaliyet gösteren  Avrupa Birliği Bilgi Merkezi, çocukları klasik müzikle tanıştırdı. Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde  düzenlenen İzmir Olten Sanat Filarmoni Çocuk Orkestrası, küçük dinleyicilerden tam not aldı. 

01-05-2019 11:15

Denizli AB Bilgi Merkezi, 23 Nisan haftasında bayrama yakışan bir etkinlik gerçekleştirdi. Her çocuğun sanata erişimde eşit haklara sahip olması gerektiği farkındalığı ile yola çıkılan etkinlik çerçevesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği yapılarak konsere belirlenen okullardan öğrencilerin katılımı ücretsiz olarak sağlandı. Çevre ilçe ve köylerden özel servis araçlarıyla, öğretmen ve veliler kontrolünde getirilen öğrenciler, farklı bir bayram sevinci yaşadılar. 600’e yakın öğrencinin civar ilçe ve köylerden taşındığı konserde bin kişilik salona sığmayan bazı dinleyiciler merdivenlere oturarak konseri izledi. 

Olten Filarmoni Çocuk Korosu ile başlayan konserde, Türk bestecilerin eserleri yaşları 6 ile 12 arasında değişen öğrenciler tarafından seslendirildi. Koro sonrasında sahne alan Olten Filarmoni Çocuk Orkestrası, Akgün Çavuş şefliğinde Avrupalı bestecilerin eserlerini seslendirirken aralarda Orkestra Şefi Akgün Çavuş tarafından salonda bulunan dinleyicilere orkestra enstrümanları tanıtıldı. Konserin son bölümünde birlikte sahne alan orkestra ve koro, dinleyicilerle interaktif bir biçimde ritim çalışması gerçekleştirerek, konseri izlemeye gelen çocukların renkli hatıralarla salondan ayrılmasını sağladı.  

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Çocuklar klasik müzikle tanıştı
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör