poyrazoğlu otomotiv etiler

Çobanoğlu, “Ortak düşmanımız olan terörün üzerine gitmeliyiz”

Vatan Partisi İl Başkanı Mehmet Çobanoğlu, İdlib'te tırmanan tehlikeli gerginlik ile açıklama yaptı. Çobanoğlu, “İdlib’te aşamalı olarak tırmandırılan tertip ve provokasyonlar çok tehlikeli bir aşamaya gelmiştir. Bu süreçte komşularla ilişkilerimizi daha da güçlendirmeli, Suriye ile dolaylı görüşmek yerine doğrudan görüşmelerle bu tertipleri bozmalıyız. Ortak düşmanımız olan terörün üzerine gitmeliyiz” dedi.

13-02-2020 10:17

Vatan Partisi İl Başkanı Mehmet Çobanoğlu, yaptığı açıklamada, “Büyük milletimizin başı sağ olsun. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. 

Bugün Suriye’de yaşananlar karşısında esas düşmanımız ABD ve İsrail ellerini ovuşturuyor, kıs kıs gülüyor. İdlib’te aşamalı olarak tırmandırılan tertip ve provokasyonlar çok tehlikeli bir aşamaya gelmiştir. Bu tehlikeli tırmanışı iyi görmek, intikam duygusuyla değil, Devlet Aklı ile hareket etmek olmazsa olmaz zorunluluktur” diye konuştu.

“Büyük tuzağa dikkat”

Çobanoğlu, “FETÖ darbesini engelledik, PKK’yı hendeklere gömdük, sınır ötesinde Zeytin Dalı, Fırat Kalkanı ve en son Barış Pınarı harekâtıyla komşularla ilişkileri güçlendirdik. Ülkemize yapılan saldırıları ve Amerikan tertiplerini en haklı zeminde püskürttüğümüz bugünlerde İdlib tertibi ile karşı karşıya geldik. Bu süreçte komşularla ilişkilerimizi daha da güçlendirmeli, Suriye ile dolaylı görüşmek yerine doğrudan görüşmelerle bu tertipleri bozmalıyız. Ortak düşmanımız olan terörün üzerine gitmeliyiz. Aksi durum; hem ülkemizin hem de komşularımızın kaybetmesi demektir. Doğu Akdeniz ve Kıbrıs gibi hareket alanlarımızın zayıflaması, Mavi Vatan mücadelemizin sekteye uğraması demektir. Suriye’nin bütünlüğü, Türkiye’nin de bütünlüğüdür. Bu olumsuz durumu devlet aklı ile frenlemek, pusudan başını çıkartan ABD’ye karşı güçlü bir yanıt olacaktır. Büyük milletimiz bu badireleri de atlatacak, en kısa zamanda vatan birliğini ve bütünlüğünü sağlayacaktır” dedi.

 Haber Merkezi

Bizi Google'de Takip Edin!
YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Çobanoğlu, “Ortak düşmanımız olan terörün üzerine gitmeliyiz”
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör