poyrazoğlu otomotiv etiler

Çivril’e palyatif bakım merkezi

Çivril Devlet Hastanesi’nde 10 yataklı Palyatif Bakım Merkezi açıldı. Merkezin  ve tomografi cihazının hizmete girişi Vali Hasan Karahan’ın  katıldığı törenle gerçekleştirildi.

21-03-2018 17:19

Çivril Devlet Hastanesi’nde, yaşamı tehdit eden hastalıklardan kaynaklanan problemlerle karşılaşan hastaların fiziksel, psiko sosyal ve ruhsal problemlerin erken tespitine katkı sağlayacak 10 yataklı Palyatif Bakım Merkezi açıldı, tomografi cihazı da hizmete girdi. Açılış törenine Vali Hasan Karahan, Denizli Milletvekili Cahit Özkan, Çivril Kaymakamı Armağan Önal, Çivril Belediye Başkanı Gürcan Güven, İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk ile hastanenin diğer idarecileri ve personeli katıldı.

Tomografi cihazının hizmete girmesi için kesilen kurdelanın ardından  Vali Hasan Karahan, Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Berna Öztürk ve sorumlu doktordan cihaz hakkında bilgiler aldı. Görüntüleme sırasında minimum radyasyon dozu kullanarak, en iyi görüntüyü sağlayacak şekilde dizayn edilmiş üs​t düzey teknolojilere sahip bir radyolojik görüntüleme sistemi olduğunu belirten Öztürk, “Bu cihaz hastanemizde verilecek sağlık hizmeti kalitesini artıracak ayrıca tomografi görüntüleme ihtiyacı olan hastaların sevkleri önlenecek, hastalarımızın çok daha kısa sürelerde tanı ve tedavi görmesine imkan sağlayacaktır” dedi.

Mamografi ve Röntgen bölümlerini de inceleyen Vali Hasan Karahan buradaki yeni cihazları da inceleyerek sorumlulardan bilgi aldı.  

Bu arada, yaşamı tehdit eden hastalıklardan kaynaklanan problemler ile karşılaşan hastaların ve hasta yakınlarının yaşam kalitesini, başta ağrı olmak üzere tüm fiziksel, psikososyal ve ruhsal problemlerin erken tespit edilerek ve etkili değerlendirmeler yapılarak önlenmesi veya giderilmesini amacıyla hizmet verecek olan 10 yataklı Palyatitif Bakım Merkezi’nin de açılışı gerçekleştirildi. Tek tek hasta odalarını ziyaret eden Vali Karahan burada yatan hasta ve yakınları ile sohbet ederek, geçmiş olsun dileklerini iletti.

Haber Merkezi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Çivril’e palyatif bakım merkezi
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör