poyrazoğlu otomotiv etiler

Çivril’de liseliler PAÜ’yü tanıdı

Çivril’de liselerin son sınıf öğrencileri, Pamukkale Üniversitesi ve Çivril Atasay Kamer Meslek Yüksekokulu’nun tanıtım günlerine katıldı. 12 gün boyunca devam eden etkinliklerde öğrenciler, üniversitedeki eğitim ve araştırma faaliyetleri başta olmak üzere bir çok konu hakkında bilgilendirildi.

16-05-2018 17:08

Keriman Kamer Ticaret Meslek Lisesi,  Çivril Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Çivril Emine Özcan Anadolu Lisesi, Kılıçarslan Anadolu Lisesi, Çivril Anadolu İmam Hatip Lisesi, Irgıllı Çok Programlı Lisesi, Kadir Kameroğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Beycesultan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde okuyan son sınıf öğrencileri, üniversite tanıtım faaliyetleri kapsamında Çivril Atasay Kamer Meslek Yüksekokulu Yerleşkesi’ni ziyaret etti. 

12 gün boyunca devam eden tanıtım günlerinde, üniversite hazırlık aşamasındaki öğrencilere tercihlerinde yardımcı olabilmek için Pamukkale Üniversitesi ile Atasay Kamer Meslek Yüksekokulu tanıtıldı, öğrencilere Çivril Atasay Kamer MYO Yerleşkesi gezdirilerek, sunulan olanaklar  hakkında bilgi verildi.

Konferans salonunda yapılan sunumlarda, Pamukkale Üniversitesi’nin genel tanıtımı yapıldı,  fakülteler, yüksekokullar, meslek yüksekokullarının bölümleri ve taban puanları hakkında bilgiler verildi. Kampüs içindeki birimleri gezen öğrenciler, verilen eğitim, sunulan imkanlar, mezunların iş olanakları, Dikey Geçiş Sınavı, sosyal ve kültürel faaliyetler, yurt-burs olanakları ve branşlarını öğrendi, kariyer planlarına yön verdi.
Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Çivril’de liseliler PAÜ’yü tanıdı
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör