poyrazoğlu otomotiv etiler

Çivril’de kapalı diz ameliyatları başladı

Çivril Devlet Hastanesi’nde diz hastalıklarının tedavisinde uygulanan kapalı diz ameliyatları yapılmaya  başlandı. 

01-05-2018 17:50

Özellikle 60 yaş üstü kadınlarda en sık görülen ortopedik hastalık olan diz kireçlenmeleri ameliyatı yapılan Çivril Devlet Hastanesi’nde şimdi de genç ve orta yaştaki hastaların diz sorunlarının cerrahi tedavisinde kullanılan kapalı diz ameliyatı uygulanmaya başladı.  Çivril Devlet Hastanesi Ortopedi Uz. Op. Dr. Ali Onur Tirelioğlu, kapalı diz ameliyatları sayesinde hastaların daha kısa sürede sağlıklarına kavuştuğunu menüsküs yırtıkları, kıkırdak hasarları ve bağ yaralanmalarının cerrahi tedavisinde kapalı diz ameliyatlarıyla hastaları sağlığına kavuşturacaklarını  söyledi.

Kapalı teknikle yapılan ameliyatlarda hastanın hastanede kalma süresinin kısaldığını, ameliyat sonrası ağrı şiddetinin  azaldığını belirten Tirelioğlu, “Diz kireçlenmeleri  erken dönemde kapalı diz cerrahisi ile tedavi edilebilmektedir. Kliniğimize başvuran 51 yaşındaki C.G. isimli hastamızın dizinde oluşan menüsküs yırtığı ve kıkırdak hasarı yaptığımız kapalı diz ameliyatıyla düzeltildi. Hastaya spinal anestezi uygulandı. Bu teknik sayesinde ameliyat esnasında uyanık kalan hastamız kendi dizine uygulanan tedaviyi de ekranda izleme şansı bulmuş oldu. Ameliyattan hemen sonra yürümesine izin verilen hastamız sadece bir gün hastanede kaldıktan sonra taburcu edildi” dedi. 

Ortopedi uzmanı Dr.Ali Onur Tirelioğlu, hastaneye kazandırılan donanımlar sayesinde hastaların artroskopik cerrahi için başka bir hastaneye gitme zorunluluğu kalmadığını söyledi.

Haber Merkezi
 
 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Çivril’de kapalı diz ameliyatları başladı
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör