poyrazoğlu otomotiv etiler

Çivril’de festival heyecanı başladı 

Çivril ilçesinde bu yıl 22’incisi düzenlenecek olan Uluslararası Elma, Tarım ve Kültür Festivali, 30 Ağustos-2 Eylül tarihleri arasında yapılacak. Festival hazırlıkları sürüyor.

10-08-2018 17:40

Çivril Belediyesi tarafından 1995 yılından bu yana geleneksel olarak düzenlenen festival,  Festival Tertip Komitesi’nin aldığı kararla 30 Ağustos-2 Eylül tarihleri arasında yapılacak. 4 gün sürecek festivalde birbirinden ünlü sanatçılar sahne alacak. Bu yıl 22’incisi düzenlenecek  festivalde 30 Ağustos Perşembe günü Ali Kınık, 31 Ağustos Cuma günü Gece Yolcuları, 1 Eylül  Cumartesi günü Buray, 2 Eylül Pazar günü Hande Yener konser verecek. Festivalde yerel halk oyunları ekibi ve mehteran takımı da gösterilerini sergileyecek. Her yıl renkli görüntülere sahne olan Uluslararası Elma Tarım ve Kültür Festivali’nde birbirinden farklı yarışmalarda yarışmacılar hünerlerini sergileyecek. 

Konuyla ilgili konuşan Çivril Belediye Başkanı Dr. Gürcan Güven, Çivril ilçesinin doğasını, tarihini, kültürel yapısını, Türkiye’ye ve Dünya’ya tanıtmak olduğunu vurgulayarak, “İlçemiz verimli topraklara sahip olup ülke ekonomisine önemli katkı sağlıyor. Bunun yanında Çivril, Miryakefelon Savaşının yapıldığı topraklardır. Herkesi elma festivalinde ilçemizde görmek istiyoruz” dedi. 
İHA
 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Çivril’de festival heyecanı başladı 
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör