poyrazoğlu otomotiv etiler

Çivril Bisiklet Festivali  başlıyor

Çivril Belediyesi ile Akdağ İzcilik ve Doğa Kulubü’nün (AKİDAK) birlikte organize ettiği “İkinci Çivril Bisiklet Festivali” 29 Haziran-1 Temmuz arasında bisiklet severler ile buluşacak.

27-06-2018 17:10

Çivril Belediyesi ve AKİDAK’ın işbirliği ile 29 Haziran- 1 Temmuz tarihleri arasında yapılacak olan “İkinci Çivril Bisiklet Festivali’ne  yaklaşık 300 sporcu katılacak. 29 Haziran’da başlayacak olan Festivali’nin birinci günü bisiklet severler yeşilin ve mavinin buluştuğu Işıklı Gölü çevresi ile Akdağ Kocayayla mevkisinde 77 kilometrelik mesafeyi kat edecek. Festivalin ikinci gününde ise yine ilçeye yakın Işıklı Gölü çevresinde 56 kilometrelik bisiklet turu yapılacak.

Festivalin bisiklet sevdalılarını Çivril’in güzellikleriyle doğasıyla, kültürüyle buluşturacağını belirten Çivril Belediye Başkanı Gürcan Güven, yurdun dört bir yanından gelen bisikletçilerin 2 gün boyunca Çivril’i gölünden dağına, tarihi yerlerden coğrafi güzelliklerine kadar her yönüyle daha da yakından tanıyacağını kaydetti. Festivalin bisiklet kullanımının yaygınlaşması adına faydalı bir çalışma olduğunu ifade eden Güven, “Bisiklet günlük yaşantımızda kullandığımız bir ulaşım aracı haline gelmesi, yaşadığımız çevreye, doğaya, insan ve toplum sağlığına önemli bir katkı sağlıyor. Bisiklet sürmek hemen hemen her yaşa uygun ve kaliteli bir spor” dedi.

 İHA

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Çivril Bisiklet Festivali  başlıyor
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör