etiler poyrazoğlu otomotiv
21 Ağustos 2019 Çarşamba

Çivril Belediye Başkanı Vural, yemek faturalarıyla ilgili inceleme başlattıklarını açıkladı

Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural, CHP Milletvekili Teoman Sancar’ın gündeme getirdiği  Ankara’da milletvekilleriyle yenilen yemeğin 900 ve 215 TL tutarındaki iki faturanın bedelinin belediyeye ödettirildiği iddiasının gerçeği yansıtmadığını, yemeği milletvekillerinin değil Ankara’ya giden belediye personelinin yediğini  açıkladı. Vural, olayla ilgili inceleme başlattıklarını söyledi. 

15-05-2019 15:18

Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural, Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nden düzenlediği basın toplantısında, CHP Milletvekili Haşim Teoman Sancar’ın gündeme getirdiği yemek faturası iddialarına yanıt verdi.  Sancar, önceki hafta düzenlediği basın toplantısında Çivril Belediyesi’nin eski Başkanı Gürcan Güven’in Ankara’da Ak Parti Milletvekilleriyle yediği öğle ve akşam yemeğinin 900 ve 215 TL tutarındaki bedelinin Çivril Belediyesi tarafından ödendiğini iddia etmişti. Bir haftadır süren yemek tartışmasında eski Belediye Başkanı Güven, yemeğin vekillerle yenmediğini, faturaya  personel tarafından sehven yazıldığını belirtmiş, Sancar önceki gün yaptığı basın toplantısında Güven’in personeliyle faturalarla aynı tarihte aynı lokantada yemek yediğini gösteren fotoğrafı göstermişti. 

Başkan Vural, basın toplantısında CHP Milletvekili Teoman Sancar’ın iddiaların asılsız olduğunu savundu. Başkan Vural, faturaların var olduğunu ancak o yemekleri AK Parti milletvekillerinin değil, Çivril Belediye personelinin yediğini savundu.  İddialar üzerine inceleme başlattıklarını belirten Vural, “Yaptığımız inceleme sonucu olayın aslı şöyledir. 25 Temmuz tarihli 900 TL’lik faturanın önceki dönem Belediye Başkanı Gürcan Güven ve personelinin yediği yemeğin faturası olduğu anlaşılmıştır. Bu yemeğe herhangi bir Ak Parti milletvekili katılmamıştır. İlgili firmadan faturanın asılları alınmış, dip koçanlarında herhangi bir milletvekilinin adının olmadığı belirlenmiştir. Faturanın üst koçanına milletvekillerimizin ismi sonradan yazılmıştır” dedi.

CHP’li Sancar’ın iddialarının siyasi etikten uzak olduğunu söyleyen Vural, “Bir milletvekilinin eline tutuşturulan evrakla hiçbir araştırma yapmaksızın kameraların önüne geçip siyasi rant elde etmeye çalışması kabul edilemez. İddialar siyasi etik ve ahlaktan uzaktır. Bu faturadaki yemeğin Çivril Belediye personeli tarafından yenildiği aynı zamanda harcama yetkilisi arkadaşında bu faturadaki yazıların kendisi tarafından yazıldığını beyan etti. Biz bu konuda bir inceleme başlattık. Sonuçlarını önümüzdeki günlerde kamuoyu paylaşacağız. Harcama yetkilisi memur arkadaş hangi düşünce ile böyle bir şey yazdı bunun sonuçlarını açıklayacağız. CHP Milletvekili Sancar  keşke bize sorsaydı, telefonla ulaşsaydı, önce inceleme ile ortaya çıkarabilecekken, bunları araştırmadan milletvekillerimizin isimlerini görünce böyle bir iddiada bulunmuş”  şeklinde konuştu.

Osman Nuri BOYACI

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Çivril Belediye Başkanı Vural, yemek faturalarıyla ilgili inceleme başlattıklarını açıkladı
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör