etiler poyrazoğlu otomotiv

Çırak öğrenciler Avrupa’da staj yapacak

Denizli Vali Necati Bilican Mesleki Eğitim Merkezi öğrencileri “Mobilya Alanında Yenilikçi Üretim Yöntemleri Stajı” isimli projeleriyle Avrupa’da staj yapacaklar.

14-02-2020 11:43

Türkiye Ulusal Ajansı tarafından yürütülen Erasmus+Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği faaliyetleri kapsamında Vali  Necati Bilican Mesleki Eğitim Merkezi’nin mobilya ve iç mekan tasarımı alanından 6 öğrenci, 01-14 Mart 2020 tarihleri arasında  Amonit Mobilya Fabrikası’nda  “Mobilya Alanında Yenilikçi Üretim Yöntemleri Stajı”  için Çekya-Prag’a gideceklerdir.

Yine aynı proje kapsamında on iki öğrenci 17-30 Mayıs 2020 tarihleri arasında Romanya-Bükreş’teki Casa Di Adriano ve Prestige Transilvania SRL Mobilya fabrikalarında staj yapacaklar.

Proje ile ilgili açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, “Bir yıl aradan sonra tekrar mesleki eğitim merkezimizin çırak öğrencileri, Avrupa’ya gitme şansını yakaladı. Projeye  katılan  öğrencilerimiz mesleki bilgi, beceri ve yeteneklerini geliştirme imkanı bulacaklardır. Öğrencilerimiz girişimcilik, kültürel hoşgörü, takım çalışması, iş disiplini gibi kişisel özellikler elde edeceklerdir. Ayrıca öğrencilerimiz alacakları sertifikalarla mobilya alanında  daha iyi şartlarda istihdam imkanı bulacaklardır. Projemiz Bakanlığımızın 2023 Vizyon Hedefleri doğrultusunda  mesleki eğitim kalitemizin arttırılmasına, sınır ötesi işbirlikleri kurulmasına  ve okulumuz ile özel sektör arasındaki işbirliklerinin kuvvetlendirilmesine hizmet edecektir” dedi.

Vali Necati Bilican Mesleki Eğitim Merkezi Mobilya ve İç Mekan Tasarımı Alanı öğrencileri mobilya üretiminde son teknoloji CNC makinelerini kullanan işletmelerde staj faaliyetleri yapacaklarına değinen Oğuz “Teknolojik gelişmelere paralel olarak CNC makineleri mobilya sektöründe oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Dolayısıyla çağın gerektirdiği teknolojik niteliklerle donatılmış teknik eleman ihtiyacı da gün geçtikçe artmaktadır. Öğrencilerimiz, modern işletmelerde yapacakları staj faaliyetleri ile CNC makinesi ile mobilya yapımı konusunda çağdaş mesleki beceri ve yeterliklere sahip olacaklardır” diye konuştu. 

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Çırak öğrenciler Avrupa’da staj yapacak
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör