etiler poyrazoğlu otomotiv

Çinliler, sağlık turizmini inceledi

Denizli’nin turizm bölgelerinde incelemelerde bulunmak ve sağlık turizmi hakkında bilgi almak için Denizli’ye gelen Çin heyeti Vali Hasan Karahan’ı ziyaret etti. 

21-09-2019 15:14

Çin Halk Cumhuriyeti Hunan Eyaleti Hükümet Genel Sekreter Yardımcısı Zhang Zhıjun ve Sivil Havacılık Başkanı Li Jun ile beraberindeki  heyet, Valisi Hasan Karahan'ı makamında ziyaret etti. Denizli’nin turizm bölgelerinde incelemelerde bulunmak, sağlık turizmi hakkında bilgiler almak ve Çin Halk Cumhuriyeti - Türkiye arasındaki ticari ilişkileri geliştirmek amacıyla kente gelen heyete Vali Hasan Karahan, Denizli’nin sosyal, kültürel, turizm ve ekonomik yapısı hakkında bilgiler verdi.  

Genel Sekreter Yardımcısı Zhıjun ise, Denizli’nin Pamukkale’nin yanı sıra özellikle termal sağlık turizmi konusunda önemli bir potansiyele sahip olduğunu, Çin’de bir çok kişinin Pamukkale’yi gezip görmek istediğini söyleyerek, Denizli ziyaretlerinin çok faydalı olduğunu belirtti. 

Vali Hasan Karahan ziyaret anısına; Çin Halk Cumhuriyeti Hunan Eyaleti Hükümet Genel Sekreter Yardımcısı Zhang Zhıjun’a Yatağan Kılıcı hediye etti.

Haber Merkezi

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                    

     

 

 

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Çinliler, sağlık turizmini inceledi
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör