poyrazoğlu otomotiv etiler

Çin’de Türk Havlusu rüzgârı

Çin’in Guangzhou kentinde düzenlenen ve Denizlili ev tekstili firmalarının da katılım sağladığı Kanton Fuarı’nda Türk Havlusu tanıtıldı. 

08-05-2019 10:56

Küresel alıcıların buluşma noktası haline gelen fuarda DENİB üyesi firmalar ile sektör temsilcileri bir araya gelerek görüşme fırsatı buldu. Kalitesi ve özgünlüğüyle, dünya çapında bilinirliğe sahip olan Türk havlusu ev tekstili sektöründeki profesyonel alıcıların ilgisini çekti. Bu yıl 125’inci kez  düzenlenen Kanton Fuarı’nda Denizli İhracatçılar Birliği Turkish Towels markasıyla bir kez daha yerini alarak faaliyetlerini  ve Türk  Havlusunu tanıttı.  Farklı bir konstrüksiyonla inşa edilen Turkish Towels standı, fuar ziyaretçilerinin ve katılımcılarının ilgi odağı oldu, yüzlerce kişi “Turkish Towels” standında fotoğraf çektirdi.

Fuarla ilgili değerlendirmelerde bulunan DENİB Başkanı Hüseyin Memişoğlu, ev tekstili sektöründe önde gelen ülkelerden birinin Çin olduğunu belirterek, Kanton Fuarı’na dünyanın dört bir yanından önemli satın alma yöneticilerinin geldiğinin altını çizerek, “Bilindiği gibi Çin, dünyanın en büyük ev tekstili ihracatçılarından biri. Kanton Fuarı da, dünya ev tekstili ticareti için büyük önem arz ediyor. Çünkü dünyanın en büyük markaları bu fuarda yer alıyor.  Öte yandan; son yıllarda, Çin’in tüketici davranışlarında önemli değişiklikler yaşanıyor. Çinlilerin lüks ve markalı ürün satın alma konusunda oldukça yüksek potansiyel taşıdıklarını görüyoruz. Bu noktada, ilimizin ev tekstili sektörünün markalaşmasını çok önemsiyoruz” dedi.

Haber Merkezi

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Çin’de Türk Havlusu rüzgârı
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör