etiler poyrazoğlu otomotiv
16 Eylül 2019 Pazartesi

Çilek umut oldu

Çal ilçesinde çilek üretimi için seferberlik başlatıldı. Halk Eğitim Merkezi ile İŞ-KUR tarafından açılan çilek yetiştirme kursuna katılan 25 kursiyer teorik ve pratik eğitimlerini tamamlayarak sertifika aldı.  

12-06-2019 16:36

Alfaklar Mahallesi’nde açılan çilek yetiştirme kursuna 25 kursiyer katıldı. Önce teorik eğitim alan kursiyerler daha sonra bahçelerine uygulamalı olarak çilek dikti. Kursu tamamlayanlara düzenlenen törenle sertifika verildi. Sertifika törenine Belediye Başkanı Fethi Akcan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yasin Temel, Halk Eğitim Merkezi İlçe Müdürü Talat Çelikkaya ile ilçe protokolü katıldı.

Törende konuşan Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, Alfaklar Mahallesi’nden sonra talep durumunda başka mahallelerde de benzeri kursların açılacağını söyleyerek, “Kalkınmanın yolu üretimden geçiyor. Tarım Kenti Projesi kapsamında bizler seracılığı ve alternatif tarım ürünlerini teşvik ettik. Şimdi de İŞKUR ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü çilek yetiştirme kursu açtı ve kurs başarıyla tamamlandı. Çilek, üreticiler için yeni umut oldu. İç ve dış piyasalarda ilgi gören çilek, Ege ve Marmara Bölgelerinde yaygın şekilde üretiliyor. Çilek üretimi için bizim bölgemizde son derece uygun. Önümüzdeki yıllarda Çal Bölgesinde tonlarca çilek yetiştirilip, ekonomiye önemli katkı sağlanmasını bekliyoruz” dedi.

Haber Merkezi

 

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Çilek umut oldu
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör