etiler poyrazoğlu otomotiv

Çiftçiler Miras ve Arazi Satışları Hakkında Bilgilendirildi

Çameli’de Denizli Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından tarım arazilerinin bölünmemesi, mülkiyet devrine ait iş ve işlemlerin kanun kapsamında yürütülmesine yönelik toplantı yapıldı.

13-10-2017 16:28

Denizli Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Arazi Edindirme Şube Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen toplantı, Çameli Belediyesi Konferans Salonunda gerçekleştirildi. 14 Mayıs 2014 tarihinde Resmi Gazete yayımlanarak yürürlüğe giren 6537 Sayılı Kanunla Değişik 5403 Sayılı Toprak Koruma ve Arazi Kullanımı Kanunun uygulamaları ile belirlenen tarım arazisi mülkiyetinin satış yoluyla devri ve ayrıca mirasa konu tarım arazilerinin intikale dayalı mülkiyet devrine bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Toplantıda konuşma yapan Denizli Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Arazi Edindirme Şube Müdürü Ali Erdoğan, miras yoluyla mülkiyet devri işlemleri tarım arazilerinin korunması amacıyla 2014 yılında çıkan 6537 sayılı Yasa ile sınırların çizildiğini belirterek, mirasçılar tarafından tarımsal arazilere ilişkin mülkiyet devirlerinin bir yıl içinde tamamlaması gerektiğini söyledi. 

Toplantı ‘Tarımsal Arazilerin Satış Yoluyla Mülkiyet Devri’, ‘Tarımsal Arazilerin Miras Yoluyla Mülkiyet Devri’ ile ilgili teknik bilgilerin içerdiği slayt sunumlarla bilgilerin aktarılması ile sona erdi.

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Çiftçiler Miras ve Arazi Satışları Hakkında Bilgilendirildi
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör