etiler poyrazoğlu otomotiv
26 Haziran 2019 Çarşamba

CHP’nin Denizli’yi İYİ Parti’ye bırakması tepkiye yol açtı

CHP ile İYİ Parti arasındaki ittifak görüşmeleri dün akşam saatlerinde anlaşmayla sonuçlandı. Kemal Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener arasında yapılan görüşmenin sonunda CHP’nin Denizli’de aday çıkarmayıp İYİ Parti adayını destekleyeceği yolundaki haberler Denizli CHP’de tepkiyle karşılandı. İl Başkanı Mahir Akbaba Ankara’ya giderken, bazı partililer sosyal medyadan yaptıkları yorumlarla tepkilerini dile getirdi. 

13-12-2018 12:59

 31 Mart yerel seçimlerinde MHP Denizli Büyükşehir Belediye Başkan adayını geri çekerek AK Parti’yi destekleyeceğini açıklarken, CHP’nin de  İYİ Parti’nin adayını destekleme kararı alması Denizli CHP teşkilatında deprem etkisi yarattı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel başkanı Meral Akşener arasında dün akşam yapılan görüşmenin uzlaşmayla sonuçlanmasından sonra CHP’nin Denizli’de aday göstermeyerek İYİ Parti adayını destekleyeceği yönündeki haberler Denizli’de tepkilere neden oldu. 

İki lider resmi olarak Denizli’yle ilgili kararı açıklamamasına  rağmen CHP’nin Denizli’yi İYİ Parti’ye bırakmasının yüksek sesle konuşulmasının ardından bir çok partili sosyal medya hesabından kararı eleştirdi, sert yorumlarda bulundu. Tepkiler üzerine İl Başkanı Mahir Akbaba yönetimiyle birlikte bu sabah Ankara’ya gitti. Akbaba, konuyla ilgili Ankara’da yapacağı görüşmelerin ardından açıklama yapacağını belirtti. Bazı ilçe başkanlarının da tepkilerini dile getirmek için Ankara’ya gittiği öğrenildi. 

CHP Konkordato ilan etti 
CHP’nin Denizli’yi İYİ Parti’ye bırakmasını partililer sosyal medyada ilginç yorumlarla tepki gösterdi.  Bir partili,” Biri Genel Başkan Yardımcısı 3 milletvekilinin olduğu 1 milyonluk kentte CHP konkordato ilan etti” yorumunu yaparken, başka bir partili, “Konkordato  çok önceleri ilan edildi de farkında değilsin/niz. Konkordo hileli olduğundan şimdi iflasın ayak sesleri” yorumunu yaptı. 

Balkanay ve İçen de tepkili
CHP’den Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adaylıklarını açıklayan mimar Arif Balkanay ve işadamı Yılmaz İçen de kararı eleştirdi.  Balkanay,  sosyal medya hesabından, “Haksızlıklar karşısında susan dilsiz şeytandır” ve “Vurulduk ey halkım unutma bizi” paylaşımlarını yaparken,  İçen, “Yapılan bu tarihi hatadan umarım dönülür” paylaşımında bulundu. 
Haber Merkezi
 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - CHP’nin Denizli’yi İYİ Parti’ye bırakması tepkiye yol açtı
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör