poyrazoğlu otomotiv etiler

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Kazım Arslan Parkı’nın açılışını yaptı, CHP’li belediyeleri ziyaret etti

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Denizli’de Kazım Arslan Parkı’nın açılışını yaptı, yerel seçimleri kazanan belediyeleri ziyaret ederek başkanlara hizmette uymalarını istediği 7 kuralı hatırlattı. Türkiye’nin bölgenin en güçlü ülkesi olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, “Hepiniz hazır olun, yeniden yola çıkacağız. Yeniden ikinci baharı getireceğiz”

18-09-2019 12:44

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Denizli  programına Babadağ’la başladı. Kılıçdaroğlu, Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı'yı makamında ziyaret etti.Daha sonra belediye önünde toplanan vatandaşlara seslenen Kılıçdaroğlu, Türkiye'yi çağdaş uygarlık seviyesine taşıyacaklarını söyledi. Kavgadan uzak bir siyaset anlayışını benimsediklerini belirten Kılıçdaroğlu, "Alın terine değer vereceğiz. Biz sadece Babadağ'da değil tüm Türkiye'de hiçbir çocuğun yatağa aç girmesini istemiyoruz" diye konuştu. 

“Hizmette ayrım yapmayın”

Kılıçdaroğlu, belediye hizmetlerinde parti ayrımı yapılmaması gerektiğine işaret etti, belediye başkanlarının görevlerinde  7 kuraldan ayrılmaması gerektiğini vurgulayarak, “Bunlardan en önemlisi vatandaşlar arasında ayrım yapmamalı. Başkan herkesi kucaklayacak. Sadece pozitif ayrımcılığı fakir mahallelerde ve fakir ailelerine karşı yapacak. Biz Türkiye’nin hiçbir yerinde çocuklar yatağa aç girsin istemiyoruz. Belediye başkanlarına milletin parasını harcadıkları için yapılan tüm harcamaların hesabını millete vereceksiniz. ‘Şehir hastaneleri, havaalanı yaptık’ diyorlar. Biz bunu sorgulamıyoruz ama kaç paraya yaptınız? Onu soruyorum. Bizde kul hakkı kavramı çok değerlidir. Kul hakkını yememenin temel kuralı harcanan her kuruşun hesabını millete vermektir. Ben bunu sorunca bana kızıyorlar. Havaalanı, yol, tünel yap ama kaça yaptın? Ben bunu soruyorum” dedi.

“Ekonomi iyiye gitmiyor”

"Sizlerin oyu ile seçilen bir kişi yatırım yapıyorsa bunun hesabını vermek zorundayız" diyen Kılıçdaroğlu, “Türkiye’de ekonomi iyi gitmiyor. Her evde bir işsiz var. İşsizliğin ne olduğunu biliyor mu acaba Türkiye’yi yönetenler. Çocuk işsiz, baba da işsiz. Çocuğuna harçlık veremeyen babanın dramını sarayda oturanlar biliyor mu? Emin olun benim siyaset anlayışımda bir baba çocuğuna okula giderken harçlık veremiyorsa, benim o gece gözüme uyku girmez. 8.5 milyon işsiz var. 17 yılda ne yaptınız? Hani Türkiye uçacaktı, geriliyoruz. Bunu AK Partili kardeşlerimin düşünmesi lazım” diye konuştu. Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin son 17 yılda 170 milyar dolar faiz ödediğini ileri sürdü. 

“Borçlanma Genel Müdürlüğü kurdular”

Hükümetin şimdi de Borçlanma Genel Müdürlüğü kurduğunu belirten Kılıçdaroğlu, “Niçin? Borçları yönetemiyorlar artık. Bunu da bereket versin Resmi Gazete'de yayınladılar da orada gördük. Mecburen yayınlıyorlar. Hepimiz düşüneceğiz. Bu memleket hepimizin. Mücadeleyi beraber verdik. Yeniden Kuvayımilliye ruhuyla ayağa kalkmak zorundayız. Sağı, solu demeden hepsini yeniden kucaklamak zorundayız. Kuvayımilliye ruhuyla memleketimize sahip çıkacağız” dedi.  Kılıçdaroğlu, daha sonra belediye tarafından yaptırılan tekstil çarşısı ve butik otelin açılışını yaptı, sosyal tesislerin temeline harç bıraktı. 

“Yeniden ikinci baharı getireceğiz”

Kılıçdaroğlu, daha sonra 7 Haziran'da yaşamını yitiren CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan adına Merkezefendi Belediyesi tarafından yaptırılan "Kazım Arslan Parkı" ve anıtının açılış törenine katıldı. Konuşmasında yabancı sermayeye ihtiyaç duymadan kendi iç dinamikleriyle büyüyen Denizli'nin çalışkan insanlara sahip olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, Kazım Arslan'ın da kentin yetiştirdiği sanayicilerden olduğuna işaret ederek, "O da üretiyordu. Yardımsever birisiydi. Vakıflarda görev aldı. Bir sanayici olmanın, insana hizmet etmenin ne kadar değerli olduğunu bilen bir kişiydi. Denizli için bir önemi var. İsminin buraya verilmesi bizim için de önemli. Kültürümüzü ve bu topluma hizmet edenleri yaşatmak hepimizin boynunun borcudur. Biz beraber olmak, birlikte mücadele etmek zorundayız. Biz üreten Türkiye'den yana olmalıyız. Ve biz bunu yapabilir miyiz? Evet yapabiliriz. Denizli'yi biliyorum. Hepiniz hazır olun, yeniden yola çıkacağız. Yeniden ikinci baharı getireceğiz. Türkiye'yi gerçekten de dünyanın en önemli markası haline getireceğiz. Hep birlikte yapacağız"  dedi.

Kılıçdaroğlu, savurganlığa ve israfa karşı olduklarını, tüyü bitmemiş yetimin hakkını sormaya devam edeceğini, bu yolda her tür baskıya göğüs gereceğini de ifade etti.  Törende yaşamını yitiren Kazım Arslan’ın kızı Nazife Arslan Demirkapı da duygusal bir konuşma yaptı. Kılıçdaroğlu, milletvekilleri ve belediye başkanlarıyla birlikte parkın ve anıtın açılışını yaptı. Açılıştan sonra sırasıyla Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan ve Serinhisar Belediye Başkanı Hüseyin Gemi'yi makamlarında ziyaret eden Kılıçdaroğlu, CHP Serinhisar İlçe Başkanlığı binasının açılışını yaptı. Kılıçdaroğlu, Honaz ve Bozkurt Belediyeleri’ni de ziyaret ettikten sonra Denizli’den ayrıldı. AA

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Kazım Arslan Parkı’nın açılışını yaptı, CHP’li belediyeleri ziyaret etti
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör