etiler poyrazoğlu otomotiv

CHP’li üyeler sürenin az olmasını gerekçe göstererek Meclis’i terk etti

Pamukkale Belediye’nin  2020 yılı bütçesi 230 milyon lira olarak belirlendi. Toplantı sonrası konuşan Belediye Başkanı Avni Örki, “Pamukkale İlçemize hizmet edebilmek adına en gerçekçi bütçeyi hazırladık. 2020 yılı bütçemiz ilçemize hayırlı olsun” dedi.

10-10-2019 12:12

Pamukkale Belediye Meclisi ekim ayı toplantısının 3. oturumunda 2020 bütçesi beli oldu. Belediye Başkanı Avni Örki’nin başkanlığında toplanan Belediye Meclisi’nde yapılan görüşmelerin ardından kabul edilen bütçe görüşmelerinde, Başkan Yardımcıları, birim müdürleri de hazır bulundu. 8 amaç ve 20 hedeften oluşan 2020 bütçesi mecliste görüşülüp kabul edildi. 

Gergin başlayan bütçe görüşmelerinde CHP Grubu, taslak bütçenin şekillendirildiği komisyon toplantısının 3-4 saatle sınırlandırılmasına tepki gösterdi. CHP’li 9 üye meclisi terk etti. Belediye Meclisi CHP Grup Başkan Vekili Oral Baş, geçmişte bütçe komisyon  toplantıların 3-4 gün sürdüğünü belirterek, “Yangından mal mı kaçırıyorsunuz. Birkaç saatlik toplantıda 350 bin insanı ilgilendiren bütçeyi nasıl şekillendirelim”  sözleriyle partisinin tepkisini dile getirdi. 

Bütçenin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür eden Başkan Örki, göreve geldikleri ilk günden bu yana, yaklaşık 350 bin nüfuslu, Denizli’nin en büyük ilçesine hizmet etmek adına var güçleriyle çalıştıklarını, çalışmaya da devam edeceklerini ifade etti. Başkan Örki, “Pamukkale’mizi tüm özellikleriyle marka şehir haline getirmek ve Pamukkale’mizi daha mutlu insanların yaşadığı ilçe olması için çalışmaya devam edeceğiz.  İlçemize hizmet edebilmek adına en gerçekçi bütçeyi hazırladık.  2020 yılı bütçemizin hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - CHP’li üyeler sürenin az olmasını gerekçe göstererek Meclis’i terk etti
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör