etiler poyrazoğlu otomotiv
27 Haziran 2019 Perşembe

CHP’li Arslan:  “Saray’ın israf kurulu”

Cumhurbaşkanlığı bünyesinde kurulan 9 Politika Kurulu’na yapılan üye atamalarıyla ilgili yazılı açıklama yapan CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan,  “Saray’a yeni israf kurul üyeleri atandı. Saray rejiminin yeni kurulları hem bürokrasiyi arttıracak, hem de israfı çoğaltacak” dedi. 

12-10-2018 15:51

CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan’ın gündeminde  Cumhurbaşkanlığı bünyesinde kurulan 9 Politikalar Kuruluna atanan 76 üye ile yeni trafik cezaları vardı.  Arslan Kurul atamalarına yönelik açıklamasında,  “Enflasyonla Mücadele Planı açıklandı, ama çok sabredilemedi ve 76 üyeli yeni ‘Padişahım Çok Yaşa’ ekibi, bütçeye en az 11 milyon lira ek yük getirdi. Bu kararname maddesiyle Saray’ın günlük harcaması en az 30 bin lira  arttırıldı. Bu kurullar hem bürokrasiyi artıracak hem de israfı çoğaltacaktır” dedi. 

Yeni trafik cezaları, Saray’ın yeni israf kurulu için

AK Parti tarafından TBMM’sine sunulan Trafik Cezaları ile ilgili kanun teklifini de eleştiren CHP Milletvekili Arslan, “AKP dün Meclise sunduğu trafik cezalarını katlayan kanun teklifi ile, Saray’ın yeni israf faturasını mı dikkate aldı?  2-3 km hız farkıyla radara yakalanan vatandaş, 2019’da trafik canavarından önce Saray’ın israf canavarlığına teslim ediliyor.  Saray, radar zammıyla Orhan Gencebay’ın, muayenesiz araç cezasıyla Hülya Koçyiğit’in, hurdalık araçla trafiğe çıkana kesilecek cezayla Burhan Kuzu’nun, sol şerit ihlaliyle Mehmet Uçum ve Ayşe Nur Bahçekapılı’nın, emniyet şeridi ihlaliyle Murat Bardakçı’nın maaşını, el freni çekip etrafinda dönen arabaya kesilecek cezayla Nihat Zeybekci’nin masrafını, sahte çakar lamba cezasıyla çakma iktisatçı Yiğit Bulut’un faturasını, cep telefonu cezasıyla ise, ay sonunu zor getiren şifacı İbrahim Saracoğlu’nun parasını karşılayacak gibi gözüküyor” dedi. 

Yılda 141 bin lira  yiyecekler
“Yeni Ekonomi Planı açıklandıktan sonra Saray’da tek bir tasarruflu ampul göremedik, şimdi de Enflasyonla Mücadele Programı’ndan sonra bütçeye ek bir israf deliği açılmıştır” diyen Arslan, açıklamasına şöyle devam etti: “  Krizdeki esnaf, çalışan ve emekli, 76 üyenin her biri için yılda en az 141 bin 528 lira ödeyecek.  Daha bitmedi.  Bu heyetler “Temsilde tasarruf olmaz” deyip gezecekler, yiyecek içecekler, misafir ağırlayacaklar. Sarayın yükü millete daha da artacak. Türkiye’yi ekonomik krizin eşiğine getirip koltuğunu teslim etmiş eski Ekonomi Bakanından tutun da jöleli ve saz ekibine kadar her şey eski tas eski hamam. Ülkeyi krize sokanlar şimdi de batağı derinleştirmeye çalışıyorlar. Eski vekillerin gönlü kırılmasın, sanatçı yandaşlar bağlılıktan kopmasın diye israftan geri adım atılmıyor. Anlaşılıyor ki kriz Saray’dan hissedilmiyor. Bu yaklaşımı şiddetle reddediyoruz, Cumhurbaşkanını da samimi olarak tasarrufa davet ediyoruz.”
Haber Merkezi 

 
 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - CHP’li Arslan:  “Saray’ın israf kurulu”
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör