etiler poyrazoğlu otomotiv
16 Temmuz 2018 Pazartesi

CHP'le Arslan; "Laik Cumhuriyet için savcıları göreve çağırıyoruz"

CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan, bir TV programında "Yeni bir devlet kuruyoruz" açıklamasında bulunan Ayhan Oğan hakkında Denizli'den suç duyurusunda bulundu ve hakkında yakalama kararının çıkarılmasını talep etti.

12-08-2017 17:00

Ayhan Oğan'ın sözlerinin Anayasal düzene karşı işlenmiş açık bir suç olduğunu belirten Milletvekili Kazım Arslan, Türk Ceza Kanununun "Anayasayı İhlal", "Devletin Birliğini ve Ülke Bütünlüğünü Bozmak" suçlarının işlendiğinin sabit olduğunu iddia etti. Milletvekili Kazım Arslan, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığına gönderilmek üzere Denizli'de verdiği suç duyurusunda, Ayhan Oğan hakkında, Anayasamıza, TCK 309 md. ve 302 md. uyarınca cezalandırılması için acilen gerekli soruşturmanın yapılmasını, yakalama kararının çıkarılmasını, hakkında kamu davasının açılmasını ve en ağır ceza ile cezalandırılmasını talep ettiklerini belirtti.

Suç duyurusunda CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan'ın yanı sıra CHP Denizli Merkezefendi İlçe Örgütü üyeleri Mehmet Şahal, Yusuf Balık, Nazmi Hava, Egemen Gümen, Adil Eriş, Kemal Gürsel'in de imzaları yer aldı.

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - CHP'le Arslan; "Laik Cumhuriyet için savcıları göreve çağırıyoruz"
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör