poyrazoğlu otomotiv etiler
23 Şubat 2019 Cumartesi

CHP, HDP’yi sırtında taşıdı

Vatan Partisi Denizli İl Başkanı İbrahim Kasapoğlu, 24 Haziran seçimlerinde CHP’nin HDP’yi sırtında taşıyarak Cumhurbaşkanlığını Recep Tayyip Erdoğan’a hediye ettiğini söyledi.

27-06-2018 15:47

24 Haziran seçim sonuçlarını değerlendiren Vatan Partisi İl Başkanı İbrahim Kasapoğlu, seçimleri Erdoğan’ın mı kazandığı, yoksa CHP’nin mi hediye ettiği sorusunun yanıta muhtaç olduğunu belirtti. Kasapoğlu, “Erdoğan'ın kaybetme koşulları var mıydı? Elbette fazlasıyla şartlar uygundu. Ekonomide derinleşen kriz, patatesin, soğanın bile isyan etmesi, eğitim ve sağlıktaki sorunlar, cumhuriyet, Atatürk ve laiklik karşıtı uygulamalar, yılların getirdiği yıpranmışlık. AKP Hükümetini üflesen yıkılacaktı. Bu şartlarda Genel Başkanımız Dr. Doğu Perinçek CHP ve İyi Partiye iki maddelik programla birlikte seçime girmeyi önerdi. Birincisi teröre karşı sağlam duruş, ikincisi üretim ekonomisine geçmekti. Hatta Sayın Kılıçdaroğlu'nun da ittifakın tek cumhurbaşkanı adayı olmasını istedi. Önce doğru buldular sonra ABD'nin HDP'yi tercih ettiğini söyleyerek vazgeçtiler” dedi.

Kasapoğlu, HDP'nin elinden tutarak onu meclise ve hükümete taşımanın bir ABD projesi olduğunu iddia eden Kasapoğlu, “ Ne yazık ki; CHP ve İyi Parti bu projede rol aldılar. PKK ve FETÖ ile işbirliği yapılarak Tayyip Erdoğanların yıkılamayacağını dilimizde tüy bitercesine anlattık. Ama dinlemediler. Şimdi takke düştü, kel göründü.Umarım gerçeği görmüşlerdir.PKK'ya yüzde 4-5' e varan 2 milyona yakın oy taşıdılar.Kendilerine Atatürkçüyüm diyenler bundan ne kadar utansalar azdır.Sadece CHP mi? İyi Partide bu hatadan nasibini aldı. MHP'yi bölmüştünüz, onun oylarına taliptiniz. Ne oldu? MHP oylarını korudu. Ülkücü ve milliyetçi taban Akşener'in PKK ve FETÖ'yü okşayan çizgisinden ürktü. Eski partisini tercih etti” diye konuştu.

Hem Cumhurbaşkanlığı, hem 60 vekil kaybedildi

Kasapoğlu, CHP’nin tutumu yüzünden hem Cumhurbaşkanlığının, hem de 50-60 milletvekilinin kaybedildiğini iddia etti. Kasapoğlu, “Gerek terör ve güvenlik sorunları gerekse de ekonomik sorunlar dev gibi ortada duruyor. Hatta önümüzdeki günlerde daha da derinleşerek devam edecek. AKP ve Erdoğanların bunları çözebilecek ne programları ne kadroları ne de kabiliyetleri var. Bu sorunların çözümü yine vatanseverlerin, Atatürkçülerin, milliyetçilerin sırtına kalacak. Önemli olan hata yapmak değildir. Önemli olan hatalardan ders çıkarmaktır.Gelecek aydınlıktır” dedi.

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - CHP, HDP’yi sırtında taşıdı
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör