poyrazoğlu otomotiv etiler
30 Mayıs 2020 Cumartesi

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve Ak Parti Denizli Milletvekilleriyle görüştüler

Acıpayam’da 20 Mart’ta yaşanan 5.5 büyüklüğündeki depremin ardından konteynerlerde yaşamlarını sürdüren depremzedeler sorunlarının çözümü için Ankara’ya çıkarma yaptı. CHP Grup Toplantısına katılan depremzedeler CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Denizli Milletvekilleriyle görüşüp taleplerini dile getirdi. 

10-10-2019 12:02

Depremin ardından ilçenin afet bölgesi ilan edilmesini isteyen, TOKİ tarafından bir an önce evleri yıkılanlar için konut yapımına bir an önce başlanmasını isteyen Acıpayamlı depremzedeler Ankara’ya giderek sorunlarını dile getirdi, çözüm istedi. TBMM’de CHP Grup Toplantısına katılan depremzedeler daha sonra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşüp sorunlarını dile getirdi, çözüm istedi. Görüşmede CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca ile Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik ve Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı da bulundu. Kılıçdaroğlu, depremzedelerin sorunlarının çözümü için girişimlerde bulunmaya devam edeceklerini söyledi. 

Acıpayamlı depremzedeler daha sonra TBMM’de AK Parti Denizli Milletvekilleri Şahin Tin ve Nilgün Ök’le bir araya geldi. Depremzedelerin s orun ve taleplerini dinleyen Şahin Tin, depremzedelerin sahipsiz olmadığını, devletin ilk andan itibaren mağduriyet yaşanmaması için deprem bölgesinde olduğunu söyledi.

Kalıcı konutlar için sürecin işlediğini belirten Tin, “Bakanlarımızın bölgeye ziyareti deprem bölgesinde hayatın normale dönmesi için yapılan çalışmalara öncülük etti, ivme kazandırdı. Öncelikli ihtiyaçların anında giderilmesini sağladı. Depremzede vatandaşlarımız için kalıcı konutlar inşa edilene kadar barınacakları yaşam evleri olarak nitelendirilen konteynırların bölgeye sevk edilmesi ile talep ettikleri yerlere kurulması ve su, elektrik, kanalizasyon ve altyapı bağlantılarının yapılması sağlandı. Şimdi de kalıcı konutların yapılması ile ilgili süreç başlamıştır. Bazı yasal tıkanıklıkların aşılması adına ihtiyaç duyulan düzenlemenin yapılması için girişimlerimizde son aşamaya geldik. Kısacası sürecin her aşamasında depremzede vatandaşlarımızın yanındayız. Acıpayam’da depremden etkilenen vatandaşlarımız müsterih olsunlar. Acıpayam bizim memleketimiz, Acıpayam bizim gözbebeğimiz. Hiçbir vatandaşımızı mağdur etmemek için bugüne kadar her ne gerekiyorsa yapmaktan geri durmadık, bundan sonra da asla geri durmayacağız. Depremzede vatandaşlarımız sahipsiz değil. Bunu herkes böyle bilsin” dedi.

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve Ak Parti Denizli Milletvekilleriyle görüştüler
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör