poyrazoğlu otomotiv etiler
30 Mayıs 2020 Cumartesi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Karaca, deprem yardımlarını yeniden gündeme getirdi

Acıpayam’da yaşanan depremin ardından gönderilen nakdi yardımların nereye harcandığının peşini bırakmayan CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, Ak Parti Milletvekili Şahin Tin ve Acıpayam Belediye Başkanı Hulusi Şevkan’ın farklı açıklamalar yaptığını belirterek, “Depremzedeler kime inanacak?” dedi.

07-11-2019 15:50

Depremin yaralarını saran Acıpayam’a gönderilen 1 milyon 400 bin liranın nereye harcandığının araştırılması için TBMM’ye verdiği Araştırma Komisyonu kurulması önerisi reddedilen CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, konunun peşini bırakmıyor. Karaca, Acıpayam depremzedeleri için gelen paranın nereye harcandığı konusunda AKP Denizli Milletvekili Şahin Tin ve Acıpayam Belediye Başkanı Hulusi Sevkan’ın birbirinden farklı açıklamalar yaptığına dikkat çekerek, ‘Depremzedelerin mağduriyetleri hala giderilmemişken paranın nereye harcandığı konusunda yaşanan çelişki düşündürücü. Paraların ne şekilde harcandığını araştıralım dedik, AKP ve MHP TBMM’de reddetti. Kış geldi ama vatandaşlarımızın temel sorunları çözülmedi. Acıpayam Belediyesi barınma sorunu çözülmemişken gelen parayı yola tadilata harcadık itirafında bulunuyor. AKP Milletvekili Şahin Tin ise ödenek gelmeden belediyenin harcama yaptığının aksi yönde konuşuyor. Şeffaf olun, kalem kalem nereye ne harcandı hesabını verin” diye konuştu. 

Acıpayam Belediye Başkanı Hulusi Şevkan’ın ‘Acıpayam Konuşuyor’ isimli radyo programında parayı belediye hizmetlerine ve yol yapım çalışmalarına harcadığını açıkladığını belirten Karaca, “Siyaset şeffaflık ve sorumluluk gerektirir. CHP olarak bu paralar nereye gitti araştırılsın dedik, reddettiler. Sonra da birbirinden farklı açıklamalar yapıyorlar. Depremzedelerin mağduriyetleri geçen 7 aya rağmen hala giderilmedi. Kış geliyor, soğuklar başladı. Depremzedelerin evi yok, kademeli olarak TOKİ’lere kış geçince isteyeni yerleştiririz diyerek kalıcı sorunu çözmeyeceklerini ortaya koydular. Belediye Başkanı hala yol tadilatı yaptık, hafriyat yaptık diyor. Nerede ev, nerede borcunu ödeyemeyen vatandaşın ihtiyaçlarının giderilme planı, nerede konut, nerede depo? Gelen paraları temel sorunları çözmeye harcamamanın faturasını halk elbet soracaktır. Biz de halkın oylarıyla seçilmiş başkanın ve siyasilerin kamu kaynaklarının doğru kullanılmasının ve hesap vermesinin takipçisi olacağız” dedi.

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - CHP Genel Başkan Yardımcısı Karaca, deprem yardımlarını yeniden gündeme getirdi
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör