etiler poyrazoğlu otomotiv

CHP Genel Başkan Yardımcısı Karaca:

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, İstanbul ‘da Ekrem İmamoğlu’na mazbata verilmemesini eleştirdi, Cumhur İttifakı’nın seçim gündemiyle halkı oyalayarak, ekonomik krizi unutturmaya çalıştığını söyledi.

17-04-2019 11:20

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, yaptığı yazılı açıklamada “Mazbatayı vermemek için oyalama taktiklerine başvuranlar ekonomik kriz yetmiyormuş gibi siyasi kriz yaratarak krizi kendileri için fırsata çevirme gayretinde. Resmi verilere göre 4 milyon 668 bin işsiziyle Türkiye’de işsizlik oranı yüzde  15 seviyelerinde.  İşin daha vahimi genç işsizlik oranının yüzde  26,7 olarak gerçekleşmesi. Kimsenin oyalanmaya da kandırılmaya da artık hali yok. Fırsat eşitliğini sağlamadıkları, işsizlik ve yoksulluğu derinleştirdikleri, toplumsal adaletsizliği körükledikleri, yarattıkları yandaşlarla ülke kaynaklarını bölüştükleri ve milyonlarca işsizin, hakkı yenen gencin ahını aldıkları için gereken dersi sandıkta aldılar. Bu toplumun kendilerine tahammülü olmadığını, eninde sonunda anlayacaklar. Bu ülkenin çıkarına ve toplumun yararına olmayan icraatların hesabını verecekler” dedi. 

Ülkenin yangın yerine döndüğünü, AK Parti ve destekçisi MHP’nin  kendi günahlarının faturasını halka ödetmeye kalktığını ileri süren Karaca, “Ekonomik tedbirlerin alınması ve hayata geçirilmesi için daha fazla zaman kaybedemeyiz. CHP olarak bugüne kadar önerilerimizi yok saydınız. Seçime dek tanzim satışlarla, şişme taktiklerle krizi örtbas etmeye kalktınız. Ülkemizin krize teslim olmasını ve daha fazla vatandaşımızın zarar görmesini engellemek, işsiz milyonların artmasını önlemek için ülkeyi germeyi bir yana bırakın, ekonomi gündemine yoğunlaşın” diye konuştu. 

Başından beri süreci takip eden ve İstanbul’da seçim sonrası nöbete devam eden CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca. “Eğer bu bir maç ise maç 90 dakika, uzatmalar da bitti. Ama kaybettiğini gören Cumhur İttifakı’nın yenik oyuncuları maçı soğutmaya çalışıyor, hakemi kandırmaya yönelik hamlelerde bulunuyor. Masa başı hamlelerle maçı almaya kalkışanlar, diskalifiye olacak” dedi.

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - CHP Genel Başkan Yardımcısı Karaca:
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör