etiler poyrazoğlu otomotiv

CHP Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca:

CHP Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Çivril’de elma üreticilerini ziyaret etti, sıkıntılarını dinledi. Çivril’de tonlarca elmanın üreticinin elinde kaldığını söyleyen Karaca, çiftçinin vergiler altında ezildiğini dile getirdi.

14-03-2019 11:12

Denizli'nin en büyük ilçesi olan ve yıllık yaklaşık 145 bin ton elma üretimiyle Türkiye'nin elma üretiminde 4. sırada yer alan Çivril’de, elma üreticilerinin perişan olduğunu söyleyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, “Tarım Bakanı elma üreticisinin sesini duymuyor” diyerek Denizlili çiftçiler için desteğin şart olduğunu ifade etti. 

Karaca’nın sorunlarını dinlediği Emirhisarlı üretici Veli Eren Özen,  “650 liraya sattığımız 300 kiloluk elmaları bu yıl 400-450 liraya ancak satabiliyoruz. O da satılmıyor, soğuk hava depolarında elimizde kaldı çaresiziz” diyerek maliyetlere isyan etti. AK Parti iktidarının ülke tarımını ithalata dayalı hale getirdiğini belirten Karaca, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye , “Martın 15’i gelmiş Çivril’de elma kasaları dolu, tüm soğuk hava depolarında tonlarca elma kalmış durumda. Yeni dönem başlıyor ancak Çivrilli çiftçilerimiz, elmasını satıp borcunu ödeyemediğinden yeni destek de isteyemiyor. Üretici elmalarını satamadığı için kasaların  başında kara kara düşünmeye başladı. Tarım Bakanı çiftçilerin, elma üreticilerinin sesini duymuyor mu?” çağrısı yaptı. Haber Merkezi

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - CHP Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca:
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör