poyrazoğlu otomotiv etiler
23 Şubat 2019 Cumartesi

CHP’den Soylu’ya sert tepki

Cumhuriyet Halk Partisi,  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun "Valilere, CHP il başkanlarını bundan sonra şehit cenazelerinde protokole almayın talimatı verdim” açıklamasına çok sert tepki gösterdi. Tüm Türkiye’de aynı anda yapılan açıklamada, “Sorumsuz ve hadsiz tutum açıkça ateşle oynamaktadır” denildi.

30-06-2018 11:00

CHP Merkez Yönetim Kurulu’nca hazırlanan ve 81 ilde aynı anda okunan açıklamada, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun sözleri eleştirildi. CHP Denizli İl Başkanı Mahir Akbaba tarafından okunan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ‘Valilere, CHP il başkanlarını bundan sonra şehit cenazelerinde protokole almayın talimatı verdim’ sözleriyle toplumsal çatışma ve kaos yapmıştır. Bu sorumsuz ve hadsiz tutum açıkça ateşle oynamaktır. Şehitlerimiz arasında ayrım yapan anlayış, şimdi de şehit cenazeleri üzerinden milleti bölmek peşindedir. Şehitlerimiz siyasi partilerin değil milletimizin evlatlarıdır. AK Parti Genel Başkanı Erdoğan bu açıklamanın neresindedir? Eğer bu açıklamayı reddedip derhal İçişleri Bakanı hakkında gereğini yapmazlarsa, bilinmelidir ki bu münferit birinin densiz bir açıklaması olmaktan çıkar, derin mahfillerde hazırlanmış soysuz bir kaos planı olduğunu gösterir. Daha yeni tamamlanan seçimlerin toplumda gerilimleri yok edip sükunet ve huzuru tesis etmesi beklenirken, toplumu terörize eden bu açıklama eğer densiz bir çıkış değilse, o zaman yeni dönemin çatışma ve kaos üzerinden kurgulandığının delilidir. Terörün kökünün kazınması ve bir daha şehitlerimizin gelmemesi en büyük arzumuzdur. Ancak şehit cenazeleri olması durumunda bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bütün yöneticilerimiz, milletvekillerimiz, il başkanlarımız ve örgütlerimiz tam kadro halinde orada şehitlerimizin huzurunda olacaklardır. Hiç kimsenin bunu engellemeye gücü yetmeyecektir. Ortaya çıkabilecek olayların tek sorumlusu Süleyman Soylu ve ona imkân veren iktidardır”

Haber Merkezi

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - CHP’den Soylu’ya sert tepki
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör