etiler poyrazoğlu otomotiv
20 Eylül 2018 Perşembe

CHP’den sert açıklama: “AKP Türkiye’yi yönetemiyor” 

CHP İl Başkanlığı yeni hizmet binasının açılış için 12 Ekim’de Denizli’ye gelecek olan Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun programı ile ilgili açıklamada bulunan Genel Başkan Yardımcısı Osman Budak’ın hedefinde iktidar partisi vardı. Budak, “AKP Türkiye’yi yönetemiyor. Ceremesini de bizler, 80 milyon çekiyor” dedi. 

09-10-2017 19:10

Açılışını 12 Ekim’de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yapacağı il binasında basın toplantısı düzenlendi. 

Toplantıya, CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, CHP Denizli Milletvekilleri Kazım Arslan, Melike Basmacı, CHP Parti Meclis Üyesi Gülizar Biçer Karaca, CHP İl Başkanı Teoman Sancar,  Kadın Kolları İl Başkanı Sündüs Başsorgun ile Pamukkale İlçe Başkanı Osman Tabu, katıldı.  

“ÖNCE YERELDE SONRA GENELDE İKTİDAR OLACAĞIZ”
Yeni hizmet binasının Denizli ve Türkiye için güzel çalışmalara imza atılacağı bir bina olacağını vurgulayan CHP Genel Başkan Yardımcısı Osman Budak, “Hedefimiz 2019 Mart’ında eğer sayılarında değişiklik olmaz ise 30 büyükşehir belediyesini almak istiyoruz. Sonra da genel seçimleri” dedi.

Budak, konuşmasında iktidar partisinin iç ve dış politikalarını da eleştirdiği konuşmasında, “15 yıl önce ‘komşularımızla sıfır sorun’ diyerek iktidara gelen AKP’nin yanlışları nedeniyle komşularımız kalmadı.  Suriye ile olan ilişkiler, tarımı, ihracatı ve turizmi olumsuz etkilediğini biliyoruz. AKP Türkiye’yi yönetemiyor. Yanlışlarının ceremesini ise bizler, 80 milyon halk çekiyor” dedi. 
Toplantıda sırasıyla söz alan  CHP Parti Meclisi üyesi Gülizar Biçer Karaca, Milletvekilleri kazım Arslan ve Melike Basmacı ile Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, yeni binada yeni projelere, güzel çalışmalara imza atılacağının vurgusunu yaptılar. 

KILIÇDAROĞLU’NUN DENİZLİ PROGRAMI
Kemal Kılıçdaroğlu’nun Denizli programını İl Başkanı TeomanSancar açıkladı. 12 Ekim Perşembe günü saat 10.00’da Çardak Havalimanına gelecek olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ilk olarak Lavin Otelde işadamlarıyla bir araya geleceğini, ardından esnaf ve muhtarlarla buluşacağını söyleyen Sancar,toplantıların basına kapalı olarak gerçekleşeceğinin altını çizdi.  İşadamı ve Sanayicilerle toplantının ardından  saat 13.00’da Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun basın toplantısı düzenleyerek basın mensuplarına Denizli izlenimleri hakkında bilgi vereceğini söyleyen Sancar, Kılıçdaroğlu’nun daha sonra parti binasının açılış törenine katılacağı ve  Nusaybin’de şehit düşen  Uzman Çavuş Muhammet Arıkan'nın ailesini ziyaret edeceğini açıkladı. Genel Başkan Kılıçdaroğlu, daha sonra Denizli’den ayrılacak. Şengül BOZ 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - CHP’den sert açıklama: “AKP Türkiye’yi yönetemiyor” 
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör