poyrazoğlu otomotiv
25 Mayıs 2019 Cumartesi

CHP adaylarından esnaf ziyareti

CHP Milletvekili Adayları Gülizar Biçer Karaca, Teoman Sancar ve Pamukkale İlçe Başkanı Osman Tabu Pamukkale İlçesi’nin Atatürk Caddesi’ndeki esnafı ziyaret etti,  dertlerini dinledi.

14-06-2018 13:32

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili adayları Gülizar Biçer Karaca ve Teoman Sancar, esnaf  tarafından ilgiyle  karşılandı. Esnaf ve vatandaşlarla buluşmaktan mutlu olduklarını, onlarla tanımaktan onur ve gurur duyduklarını belirten Gülizar Biçer Karaca, “Esnafımızın rahat etmesi, emeğinin karşılığını alması için Esnaf Bakanlığı kurarak, esnafların sorunlarının siyasette geniş yer bulmasına olanak tanıyacağız. Ruhsatlandırma işlemlerinin esnaf odaları tarafından yapılmasını sağlayacağız. Suriyelilerin vergiden ve yasal yükümlülüklerden muaf şekilde iş yaparak haksız rekabet etmesini önleyeceğiz. Sosyal güvenlikte norm ve standart birliğini sağlayacağız. Esnaf aleyhine olan farklılıkları ortadan kaldıracağız. Kredi Kefalet Kooperatifleri’ni güçlendirecek, kredi miktarlarını artıracağız” dedi.

Milletvekili adayı Teoman Sancar ise CHP iktidarı ile esnafın artık rahat bir nefes alacağını belirterek, “Esnafın kira stopajını kaldıracağız. Esnafın kira, araç gideri gibi iş yeri masraflarını vergiden düşebilmesini sağlayacağız. Esnafa yıllık ödediği vergi ve prim miktarı kadar sıfır faizli kredi kullandıracağız. Esnafın düşük faizli ve uzun vadeli kredilerle kira öder gibi dükkan sahibi olmasını sağlayacağız. Gelir dağılımı eşitsizliğini ortadan kaldıran vergi reformunu hayata geçireceğiz. Asgari ücretten alınan vergileri kaldıracağız. Esnafın kira stopajını kaldıracağız” şeklinde konuştu. 

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - CHP adaylarından esnaf ziyareti
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör