poyrazoğlu otomotiv etiler

CHP 96 yaşında

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 96. kuruluş yıldönümü kutlamaları nedeniyle  Atatürk Anıtı önünde tören düzenlendi. İl Başkanı Mahir Akbaba, CHP’nin Büyük Lider Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, kuruluştan Cumhuriyet’e, Cumhuriyet’ten demokrasiye, modern Türkiye’nin kurucusu, aydınlanmanın ve Anadolu devriminin öncüsü olması ülküsü ile hakça bir düzen için kurulduğunu söyledi. 

10-09-2019 11:18

CHP’nin 96. kuruluş yıldönümü kutlaması Valilik önündeki Atatürk anıtına çelenk sunumuyla  başladı. Törene Denizli Milletvekili Teoman Sancar, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, İl Başkanı Mahir Akbaba, Pamukkale İlçe Başkanı Osman Tabu, Merkezefendi İlçe Başkanı Tolga Varlıker, il ve ilçe yöneticileri ile çok sayıda partili katıldı. Atatürk anıtına çelenk sunulmasını saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması izledi.

İl Başkanı Mahir Akbaba, CHP’nin Büyük Lider Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, kuruluştan Cumhuriyet’e, Cumhuriyet’ten demokrasiye, modern Türkiye’nin kurucusu, aydınlanmanın ve Anadolu devriminin öncüsü olması ülküsü ile hakça bir düzen için 9 Eylül 1923’te Halk Fırkası adıyla kurulduğunu belirterek, “Partimizin 96. kuruluş yıl dönümü kutlu olsun. Bugün kurtuluşun ve kuruluşun partisi 96 yaşında. Bugün dış güçlere boyun eğmeyenlerin, kula kulluk etmeyenlerin partisi 96 yaşında. Bugün Türkiye’mizin birleştirici gücü, önce insan, önce birlik, önce Türkiye diyenlerin partisi 96 yaşında. Ulusa hizmet yolunda bütün varlığımızla çalıştık, hep çalışıyoruz, daima çalışacağız. Türkiye’miz ve farklı siyasi görüşte, düşüncedeki yurttaşlarımız için Cumhuriyet Halk Partisi’nin varlığı çok önemlidir. Öyle ki hemşerilerimiz Cumhuriyet Halk Partisi’nin varlığından kaynaklı, farklı bir güven duygusuna sahiptir. Cumhuriyet Halk Partisi’ne duyulan bu güvende boşuna değildir” dedi.

Üreten bir Türkiye istediklerini anlatan Akbaba, “Farklılıklarıyla özgür bir Türkiye istiyoruz. Yaratılan her artı değerin eşit dağıtılmasını, refahın yükselmesini istiyoruz. Bizler huzur istiyoruz, barış istiyoruz, adalet istiyoruz” diye konuştu.  Akbaba’nın konuşmasının ardından partinin gençlik kollarında görev alan Simge Depboylu şiir okudu. Kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında  SÇS Grubu da dün akşam konser verdi. 

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - CHP 96 yaşında
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör