poyrazoğlu otomotiv etiler

Cevriye Esen Meslek Yüksek Okulu, 30 öğrenciyle eğitime başlıyor

Serinhisar’ın uzun yıllardır özlemini çektiği  üniversite öğrencileri bugün ders başı yapıyor.  Serinhisar Cevriye Esen Meslek Yüksek Okulu, Afet ve Acil Durum Yönetimi programına kayıt yaptıran 30 öğrenci bugün eğitime başlayacak. 

16-09-2019 14:45

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Hüseyin Bağ, bugün başlayacak eğitim öğretim yılı öncesi Serinhisar, Acıpayam, Tavas ve Kale’de bulunan Meslek Yüksek Okullarını gezerek son durum hakkında bilgi aldı, inceleme yaptı. 

İlk olarak Serinhisar ilçesine ziyarette bulunan Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Osman Çiftçi, Serinhisar Kaymakamı Oğuz Şenlik’i makamında ziyaret etti. Bir süre sohbet eden Rektör Bağ ve Kaymakam Şenlik daha sonra Serinhisar Belediyesi’nde Belediye Başkanı Hüseyin Gemi ve mülki yetkililer ile eğitim öğretim yılı öncesi Serinhisar Meslek Yüksekokulu’na gelecek öğrencilerin ulaşım, barınma ve güvenlik konularında alınan önemler ve yapılacak çalışmaları konuşmak üzere bir araya geldi.  Görüşmenin sonunda öğrenciler için yurt olarak tahsis edilen binayı gezen heyet yapılan çalışmaları yerinde inceledi. 

Serinhisar MYO ile devam eden incelemelere,  Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ, Serinhisar Kaymakamı Oğuz Şenlik, Rektör Yardımcısı Osman Çiftçi, Serinhisar Belediye Başkanı Hüseyin Gemi, Serinhisar MYO Müdürü Doç. Dr. Kemal Göz, öğretim elemanları ve idari yöneticiler katıldı. Derslikler, idari ofisler, öğretim üyesi odaları ve kantin olarak tahsis edilen alanı gezen heyet daha sonra Serinhisar MYO öğretim elemanları ile bir süre sohbet etti. Pamukkale Üniversitesi Serinhisar Cevriye Esen Meslek Yüksekokulu Acil Durum ve Afet Yönetimi Programı ile bu yıl ilk kez öğrenci kabul edecek ve otuz öğrenci eğitim alacak.

Rektör Bağ,  inceleme gezileri sonunda yaptığı açıklamada Pamukkale Üniversitesi’nin her geçen yıl büyüyen bir aile olduğunu, ilçelerdeki Meslek Yüksek Okullarını tercih eden öğrencilerin nitelikli eğitimin almalarının yanında yeterli fiziki imkânlarda eğitim görmeleri adına gerekli çalışmaları yaptıklarını söyledi.

Haber Merkezi

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Cevriye Esen Meslek Yüksek Okulu, 30 öğrenciyle eğitime başlıyor
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör