poyrazoğlu otomotiv etiler

Cep telefonu  sokakta bıraktı

Denizli’de telefon patlaması sonucu çıkan yangın 4 çocuklu aileyi evsiz bıraktı. Yatak odasında başlayan ve kısa sürede tüm daireyi saran alevler evi harabeye çevirdi. Dairelerinin borcunun yeni bittiğini söyleyen Cemile Öztürk,  hayırseverlerden yardım bekliyor.

13-07-2019 11:28

Öztürk Ailesinin hayatını karartan yangın Pamukkale ilçesi Karşıyaka Mahallesi’nde 6 Haziran Cumartesi günü gece 04.00 sıralarında meydana geldi. Evin yatak odasında şarjdan yeni çıkarılan telefonun bataryasının patlaması sonucu yaşanan yangın çıktı.  Alevler kısa sürede evi sarararak daireyi kullanılamaz hale getirdi. Anne Cemile Öztürk, baba Ali Öztürk ve çocukları  yangın sonrası evsiz kaldı. Yangında 3 katlı apartmanın ikinci katındaki evdeki eşyaların tamamı yanarak kullanılamaz hale geldi. 

Talihsiz aile, evleri yandıktan sonra Ali Öztürk'ün babasına ait olan ve üst katta bulunan dairede kalmaya başladı. Annesini 20 gün önce kaybeden Ali Öztürk babasının da sağlık problemleri olduğu için  uzun süreli kalamayacaklarını dile getirdi. Sonrasında ise ne yapacaklarını bilmeyen ve çaresiz olan aile yardım talep ediyor. 

“İçeriden duman kokusu gelmeye başladı” 

Olayın şokunu atlatamayan ve büyük üzüntü içerisinde olan Cemile Öztürk, "Eşim gece 1 buçukta işten geldi. Yattık. Ben öbür odada uyumuş kalmışım. Gece 03.00- 03.30 arasıydı. Telefonum şarjdaydı. Şarjdan alıp geldim, yatağa yattım. Uyuduktan bir süre sonra  elimde bir sıcaklık hissettim. İçeriden duman kokusu gelmeye başladı. Gözümü açtığımda yanımda ufak bir ateş gördüm. ‘Ali kalk yanıyoruz’ dedim ama ne yaptığımı kendim de bilmiyorum. Belki o an üstüne bassak kapanacaktı. Belki hiç bu kadar büyümeyecekti. Ama ikimiz de uyku sersemiydik, dengemizi şaşırdık. Ev yandı. Gözümüzün önünde evimiz yandı” dedi. 

“Yardım istiyorum!” 

Evlerini yeniden yaptırmaya ekonomik güçlerinin olmadığını,  hayırseverlerden bu konuda destek beklediklerini aktaran talihsiz kadın, “Şu an yapabileceğimiz hiçbir şey yok. Eşim zaten ayağını kırdı, raporlu. Ben zaten evde ek  iş yapıyordum. O da yok artık, onu da yapamıyorum. Yardım istiyorum. Gerçekten bu evin altında ben tek başıma kalkamam. Ben 10 sene de çalışsam bu evi eski haline getiremem. Zaten borcunu daha yeni bitirdik.  Kapılarını pencerelerini her yerini yeni yaptırmıştım bu evin. Şimdi  kayın pederimin evinde kalıyoruz. Hayırseverlerden yardım bekliyoruz” diye konuştu. İHA

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Cep telefonu  sokakta bıraktı
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör