poyrazoğlu otomotiv etiler

Çardak’ta göz ve kanser taraması

Sağlık Bakanlığı’nın Denizli’ye gönderdiği Pembe Prenses isimli mobil kanser tarama tırı Çivril’in ardından Çardak’ta kadınlara meme, rahim ağzı ve kolon kanseri taraması yaptı. Ayrıca ilçede çocukların göz taramaları da yapıldı.

11-04-2018 18:35

Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü tarafından Denizli’ye gönderilen Pembe Prenses Mobil Kanser Tarama Tırı, kanser taramalarına Denizli’de Çivril’den başlamış ve bir hafta boyunca 172 kişiye rahim ağzı kanser taraması, 943 kişiye meme kanseri taraması ve 330 kişiye de kolon kanseri taraması yapılmıştı. Pembe Prenses’in yeni durağı Çardak oldu. Çardak Entegre Devlet Hastanesi’ne  kurulan kanser tarama tırında bir hafta boyunca meme, rahim ağzı ve kolon  kanseri taraması yapılacak.

Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Aytekin Polat ile birlikte Çardak’a giderek Kanser Tarama Tırını yerinde inceledi.  Tarama yaptırmaya gelen vatandaşlarla sohbet eden ve kanser türleri hakkında bilgi veren Öztürk, tüm Çardaklılara ücretsiz taramalarını yaptırmaları çağrısında bulundu.

Çocuklara göz taraması

İl Sağlık Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle okul çağındaki çocuklarda yürütülen Göz Taraması Projesi kapsamında  Çardak’ta göz taraması da yapılıyor. Çardak Entegre Devlet Hastanesi’nde oluşturulan Göz Polikliniklerinde uzmanlar tarafından 1225 çocuğun göz taraması yapılacak.  İl Sağlık Müdürü Uz.Dr. Berna Öztürk,  Denizli’de göz taraması yapılmayan çocuk kalmayacak sloganıyla ilçelerde başlattığımız göz taramasının 9 ilçede tamamlandığını söyledi. Öztürk, göz taramalarının Çardak’ın ardından  Bozkurt, Güney ve Serinhisar’da devam edeceğini belirtti.

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Çardak’ta göz ve kanser taraması
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör