etiler poyrazoğlu otomotiv
27 Haziran 2019 Perşembe

Çardak Havalimanı’ndaki ‘taksi’ krizi sürüyor

Çardak Havalimanı’nda yaşanan taksi sorunu tartışmasına Makine Sanayici İşadamları Derneği de (MAKSİAD) katıldı. Başkan Mehmet Sarı, “Anlaşmazlığın faturasını yolcular ödüyor” dedi.

14-01-2019 10:28

Çardak Havalimanı’na yolcu taşıyan Pamukkale Taksi Kooperatifi ile Devlet Hava Meydanları İşletmesi arasındaki anlaşmazlığa, henüz çözüm bulunamadı. Yargıya intikal eden ve yaklaşık 5 aydır süren problemin gerçek mağdurları ise yolcular oluyor. Çözülemeyen sorun iş dünyasının tepkilerine yol açıyor. Soruna bir tepki de Makine Sanayici İşadamları Derneği’nden geldi, Başkan Mehmet Sarı, yaşanan sorunun Denizli’ye yakışmadığını söyledi.

“Milyon dolarlık ihracat yapıyoruz
ama müşterilerimizi yürütüyoruz”

 Havalimanına gelen yolcuların, ellerinde bavullarla çile çektiğini, sorunun bir an önce çözülmesi gerektiğini kaydeden MAKSİAD Başkanı Mehmet Sarı, “Yaşanan sorun ihracat ve turizm kenti Denizli’mize yakışmıyor. Eylül ayından bu yana yaşanan sorun yüzünden, hem yurtiçi hem de yurtdışından gelen müşterilerin mağduriyeti nedeniyle, derneklerine üye makine firması yetkililerinden yoğun şikayet alıyoruz. Konunun yargıya intikal ettiğini öğrendik. Elbette ki kararı yargı verecek ama ne zaman sonuca ulaşacağını bilmiyoruz. Bir ihracat ve turizm kenti olan Denizli’mize bu manzara yakışmıyor. Milyon dolarlık satışlar yaptığımız ve dünya piyasasında büyük rekabetler sonucu ulaştığımız müşterilerimizin, Denizli’ye iner inmez böyle bir manzara ile karşılaşması bizleri çok üzüyor” dedi.

“Sağduyulu olmak gerek”

Sorun yaşayan taksi kooperatifi, ulaşım firması ve DHMİ yetkililerini, yargı kararı netleşene kadar bir araya gelerek geçici de olsa acil bir çözüm üretmeleri gerektiğini de önemle vurgulayan MAKSİAD Başkanı Mehmet Sarı “Sorunun muhataplarını sağduyuya davet ediyorum. Denizli’nin, bu anlaşmazlık yüzünden tüm dünyaya ve Türkiye’ye böyle bir olumsuz imajla yansımasından onların da rahatsız olduğuna inanıyorum. İnşallah en kısa zaman da, Çardak Havalimanı’ndaki bu sıkıntıya pratik bir çözüm üretebilirler” şeklinde konuştu. Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Çardak Havalimanı’ndaki ‘taksi’ krizi sürüyor
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör