etiler poyrazoğlu otomotiv

Canlı yayında ameliyat

Pamukkale Üniversitesi Hastaneleri’nde Beyin ve Sinir Cerrahisi ile Endokrinoloji Ana Bilim Dalı’nın birlikte düzenlediği sempozyumda canlı yayında tümör ameliyatı yapıldı. Profesörler, ameliyatı izledi, tartışmaya açtı. 

27-09-2019 14:06

Beyin ve Sinir Cerrahisi AD ve Endokrinoloji AD’nın birlikte düzenlediği ‘Canlı Hipofiz Cerrahisi’ ve ‘Akromegalide Güncel Yaklaşımlar Sempozyumu’na İstanbul Üniversitesi Endokrinoloji Bölümünden Prof. Dr. Sema Yarman, Türk Nöroşirürji Derneği Başkanı ve Kocaeli Üniversitesi Beyin ve Sinir Cerrahisi AD Başkanı Prof. Dr. Savaş Ceylan ile Kocaeli Üniversitesi Beyin ve Sinir Cerrahisi AD öğretim üyeleri Prof. Dr. İhsan Amık ve Doç. Dr. Burak Çabuk katıldı.

Sempozyum sabah saat 09.00’da hipofiz tümörü ameliyatı ile başladı. Ameliyat canlı yayın ile kırmızı bina 5. Kat Sempozyum Salonuna tartışmaya açık olarak aktarıldı. Çevre illerden beyin cerrahları ve endokrinologların da ilgi gösterdiği canlı sunuma yaklaşık 100 kişi katıldı. 

Ameliyat sonrası Akromegali’de Güncel Yaklaşımlar Sempozyumunda, Dr. Ceylan ve Dr. Yarman’ın yanı sıra PAÜ Beyin ve Sinir Cerrahisi ve Endokrinoloji Bölümü öğretim üyeleri de sunum yaptı. Sempozyuma katılan davetliler çok verimli bir toplantı olduğunu dile getirdi.

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Canlı yayında ameliyat
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör