etiler poyrazoğlu otomotiv
16 Eylül 2019 Pazartesi

Canlı heykeli gören telefona sarıldı

Denizli’de aşçılık dışındaki  zamanını  canlı heykel performansıyla geçiren  22 yaşındaki Emre Balım, Gazi Bulvarı’nda gerçekleştirdiği performanslarla dikkatleri üzerine topluyor. Tek ayağının üstünde oturan genci görenler telefonlarına sarılıp fotoğraf çekti. 

11-06-2019 12:31

Denizli’de yaşayan Emre Balım (22), gerçekleştirdiği canlı heykel performanslarıyla görenlerin ilgisini çekiyor. Asıl mesleği aşçılık olan Balım, işinden arta kalan zamanlarda Gazi Bulvarı’nda canlı heykel performansı gerçekleştiriyor.  Giysilerini, elini ve yüzünü tamamen gri renge boyayan genç sanatçı, dakikalarca hareketsiz kalıyor bazen de müzik eşliğinde dans ediyor. Yaptıklarıyla görenleri şaşırtan Balım, sahnelediği son performansla dikkatleri bir kez daha üzerine çekti.

Gazi Mustafa Kemal Paşa Bulvarı üzerinde hareketsiz kalan Balım, tek ayağının üzerinde sandalyede oturuyormuş gibi yaparak görenleri şaşırttı. İlginç görüntüyü gören vatandaşlar ise telefonuna sarılıp fotoğraf çekti. Balım’ın nasıl oturduğunu merak eden bazı çocuklar da oturduğu yerin altında bir şey olup olmadığını kontrol etti. Çocukların yaptığı hareketler görenlerin yüzünü gülümsetti. 

“Görünce çok şaşırıyorlar, ben de geliştirmeye çalışıyorum” 

Sanata 4 yıl önce başladığını ve 2019 başında Denizli’ye getirdiğini aktaran Balım, canlı heykele  ilginin güzel olduğunu, performanslarına her geçen gün bir şeyler eklemeye çalıştığını ifade ederek, “Denizlililer bu sanatı çok sevdi. Üzerine sürekli bir şeyler katmaya çalışıyoruz. Sosyal medyada da güzel tepkiler almaya başladık. Denizli sevdikçe biz de onlar için yeni şeyler getirmeye çalışıyoruz. Bu yaptığımız performans da daha farklı bir performans, insanlar görür görmez şaşırıyorlar ve hemen fotoğraf çekiyorlar. Çektiklerini sosyal medyalarında paylaşıyorlar. Bu beni gerçekten mutlu ediyor. İnsanlarımızın sanata değer vermesi gerçekten güzel bir şey” dedi.  Gösteriyi izleyen vatandaşlar ise görünce çok şaşırdıklarını söyledi. İHA

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Canlı heykeli gören telefona sarıldı
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör